Ders Notları

Günümüzdeki gelişmiş haberleşme teknolojisi eğitimde etkin olarak nasıl kullanılabilir?

6. Sınıf Türkçe Günümüzdeki gelişmiş haberleşme teknolojisi eğitimde etkin olarak nasıl kullanılabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Günümüzdeki gelişmiş haberleşme teknolojisi eğitimde etkin olarak nasıl kullanılabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Günümüzde gelişmiş haberleşme teknolojisi eğitimde şuan eba ve zoom gibi uygulamalar sayesinde etkin olarak kullanılmaktadır.

Zoom uygulaması sayesinde sınıfımızda kaç kişi varsa öğretmenle birlikte görüntülü olarak görüşme yapabiliriz. Sınıfça mesaj grupları kurulabilir. Velilerimiz, öğretmen ve öğrenciler bu gruptan birbirleri ile haberleşebilirler.


Günümüzdeki gelişmiş haberleşme teknolojisi eğitimde etkin olarak nasıl kullanılabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Gelişmiş haberleşme teknolojisi eğitimde de günümüzde etkin olarak kullanılmaktadır. Günümüzde pandemi sebebi ile okullar açılamadığı için canlı dersler başlamıştır. Bu dersler görüntülü bir görüşme programı sayesinde yapılmaktadır.

30-40 kişilik bir sınıfın öğrencileri bile aynı anda canlı olarak sisteme bağlanarak öğretmenleriyle iletişim kurabilirler. Toplu mesaj grupları kurularak sınıf arkadaşları ve öğretmen ile sürekli haberleşme içerisinde olunabilmektedir. Haberleşme teknolojisi günümüzde en etkili ve faydalı bir şekilde kullanılmaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gelişmiş teknoloji sayesinde olan imkanlar ve gelişmiş teknolojiye sahip olduğumuz araç gereçler elbetteki eğitim alanındaki yenilikleri ve imkanlara ortam hazırlamıştır. Günümüzde birçok insanın ulaşabileceği imkanlara sahip olan internet ve sanal ortamda insanlar çok rahat bir şekilde iletişim kurarken çok rahat bir şekilde de eğitim alanındaki bütün araştırmaları ve yeniliklere ulaşabiliyorlar. Öğrenciler ve eğitim gören tüm insanlar çok kısa ve hızlı bir şekilde eğitim alanında istedikleri tüm imkanlara sahip olabiliyor öğretmenleri ile ve arkadaşları ile görüntülü konuşabiliyor Ayrıca araştırmak istedikleri tüm konuları rahat ve hızlı bir şekilde bulabiliyorlar.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.