Ders Notları

Kültürümüzde ramazan ayı için ne gibi hazırlıklar yapılır?

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kültürümüzde ramazan ayı için ne gibi hazırlıklar yapılır? Defterimize yazalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kültürümüzde ramazan ayı için ne gibi hazırlıklar yapılır? Defterimize yazalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Kültürümüzde Ramazan ayı ile ilgili birçok hazırlık yapıldığı kabul edilmektedir. Ramazan ayı gelmeden önce insanlar evlerine çeşitli erzaklar alarak Ramazan’a hazırlıklarına başlarlar.

Maddi durumu yerinde olan kültürümüzde Ramazan ayında fakir olan ailelere yardım kutuları ve parasal olarak yardım ederek onların Ramazan ayını rahat bir şekilde geçirmesini sağlar.

 Ayrıca Ramazan ayında kültürümüzde Ramazan ayı ile ilgili yapılan hazırlıklardan bir tanesi de dini olarak namazlarımızın daha iyi kılınabilmesi için uygun ortamlarını hazırlanabilmesi misafirlerin davet edilecek listesinin hazırlanması ve mahallede yardıma muhtaç olacak kişilere zekat fitre gibi yardımlar yapılarak ibadetlerin en iyi şekilde yapılması esas alınmaktadır.


Kültürümüzde ramazan ayı için ne gibi hazırlıklar yapılır? Defterimize yazalım. konusu ile ilgili kısa bir yazı örneği ;


Cevap:

Kültürümüzde Ramazan ayı ile ilgili birçok hazırlık yapılmaktadır.  Ramazan ayında insanlar evlerinde iftarların da kullanmak için birçok yiyecek ve içecek alırlar.  Ayrıca Ramazan ayında yardıma muhtaç olan insanlara verilmek üzere birçok yiyecek ve içecek alarak dağıtılmaktadır.  Ramazan ayında fitre ve zekatlar hazırlanarak yardıma muhtaç olan insanlara dağıtılır.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Ramazan ayı bizlere büyüklerimizle ve aile bireyleri ile birlikte yapmış olduğunuz ibadetleri hatırlatır.ayrıca Ramazan ayında sadakalar fitreler hayırlar yapılarak maddi durumu iyi olmayan insanlara yardımlarda bulunur.Ramazan ayı boyunca namazlarımız a Kur’an okumaya tesbihat çekmeye dikkat ederiz ayrıca Ramazan ayı boyunca kılınan teravih namazlarında cemaatle beraber büyük sevaplar kazanırız Ramazan ayında akrabalarınız ve aile büyüklerimiz de çok güzel sofralar kulağa güzel sohbetler ederiz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.