Ders Notları

Ramazan ayı denilince aklımıza hangi kavramlar gelmektedir?

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ramazan ayı denilince aklımıza hangi kavramlar gelmektedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ramazan ayı denilince aklımıza hangi kavramlar gelmektedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Ramazan ayı denince aklıma birçok kavram gelmektedir. namaz namaz Oruç fitre güzel ahlak peygamber sünneti gibi bir çok güzel kavram aklıma gelmektedir.

 Ayrıca Ramazan ayı denince aklıma toplumsal yardımlaşma ve dayanışma uzun bakması insanların güzel ahlaklı olması insanların kötü davranışlardan Iyi davranışlarda bulunması erdemlilik duygusunun artması toplum içeride Güzel kavram ve olgu Ramazan ayı denince aklıma gelmektedir.


Ramazan ayı denilince aklımıza hangi kavramlar gelmektedir?konusu ile ilgili kısa bir yazı örneği ;


Cevap:

Ramazan deyince aklıma gelen kavramlar oruç iftar sahur Teravih namazı toplumsal yardımlaşma ve dayanışma zekat fitre gibi birçok güzellik içeren kavramlar aklıma gelmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ramazan ayı boyunca Müslümanlar oruç tutar zekat ve sadaka verirler.Ramazan ayı bize nefsimizi terbiye etme Allah’ın verdiği nimetlerin farkına varma gibi çok kavramları benimsetir.Ramazan ayında büyüklerle beraber oruçlar açılır beraber hoş sohbetler edilir ve camilerde teravih namazı kılınarak Ramazan ayırıyor güzelliklerin farkına varılır Ramazan bayramında çocuklar en güzel giysilerini giyer büyüklerimizi ziyaret eder ve şeker toplarız

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.