Ders Notları

Ramazan ayı sizlere neleri hatırlatıyor?

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ramazan ayı sizlere neleri hatırlatıyor? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ramazan ayı sizlere neleri hatırlatıyor? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Ramazan ayı bizlere cennet kapılarının açıldığı, Kur’an-ı Kerim’in bu ay içinde indirildiği affedilmek için ve şükür ve rızık için Kadir Gecesi’nin var olduğu toplum içerisindeki insanlara yardım etmek için fitre ve zekatın ay da olduğu güzel davranışların sergilendiği bir ay olarak hatırlıyorum.


Ramazan ayı sizlere neleri hatırlatıyor? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Ramazan ayı bana bütün güzellikleri anımsatmaktadır.  Ramazan ayı geldiği zaman insanlar arasındaki yardımlaşma olanakları en üst seviye çıkmaktadır.  Ramazan ayında insanlar birbirine yardım etmekte yardıma muhtaç olan insanların evine bir yiyecekler ve içecekler girmekte Bütün hayvanlar yiyecek bulabilmek de hayvanlara sokaklarda ve evlerinin önünde insanlar yiyecekler koymakta insanlar aralarında hoşgörü ile davranmakta ve toplumsal dayanışma örgütü örf ve adet kurallarına hepsi insanlar tarafından uyularak güzel bir ay geçiriyoruz işte bu nedenle Ramazan ayı bana bütün güzellikleri anımsatmaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Oruç tutarım Allahu Teala’nın verdiği birçok nimete karşı şükretmiş oluruz. ayrıca oruç tutmak beden ve ruh sağlığımız için önemli bir etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Müslümanlar Ramazan ayında oruç tutarak hayır ve sadakaları arttırır yoksulları  gözetir ihtiyacı olan insanlara destek çıkarlar. Oruç tuttuğumuz zaman ibadete daha çok eğleniriz. Oruç tutarak çevremizdeki insanlara daha olumlu daha sakin yaklaşabiliriz.oruç tutmak biz insanları sakinleştirdi gibi iyiliği mutluluğa ve olumlu düşünceleri yöneltir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.