Ders Notları

Siyasi partilerin varlığı neden önemlidir? Siyasi partilerden beklentiler nelerdir?

8. Sınıf İnkılap Tarihi Siyasi partilerin varlığı neden önemlidir? Siyasi partilerden beklentiler nelerdir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Siyasi partilerin olması bağımsız ve demokratik bir toplum için olmazsa olmazdır. Her fikirden insanların kurdukları partiler halkın sesi olmaktadır. Bu ses sayesinde insanların istekleri ve istemedikleri dile gelebilmiştir. Siyasi partilerden beklentiler refah içerisinde güzel bir yaşam ve adil bir muameledir. Yapılan seçimlerde halk kendi istediği kişiyi seçerek bunu gerçekleştirebilir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulduktan sonra perde dikişi sağlamış ve çoklu partiye geçiş ülkenin demokratik bir yaşam ve daha özgür biz düşünceye sahip olmasını için gerekli olan anne bak anne kalan biri olduğun her zaman ifade etmiştir. Siyasi partilerin çoğunluğunun fazla olması bir toplumda farklı düşüncelerin ve farklı kültürleri benimseyen ve bu alandaki insanların ifadeleri ve görüşleri dile getiren sisteme bağlı olarak gelişebilir söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.