Planlı çalışmak ile görev ve sorumluluk arasındaki ilişkiyi açıklayınız.


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Planlı çalışmak ile görev ve sorumluluk arasındaki ilişkiyi açıklayınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Planlı çalışmak ile görev ve sorumluluk arasındaki ilişkiyi açıklayınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Büyük olsun küçük olsun herkese düşen bazı görev ve sorumluluklar vardır. Kişi hayatını devam ettirirken eğlenceye zaman ayırdığı gibi bu görev ve sorumluluklarını da yerine getirmelidir.

Planlı çalışma ile gün içerisinde yapılacaklar belirlenir ve böylece hayatın her alanına zaman ayırmak için imkan bulunabilir.


“Planlı çalışmak ile görev ve sorumluluk arasındaki ilişkiyi açıklayınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Planlı çalışmak ve gün içerisinde yapacağımız şeyleri belirlemek çok önemlidir.

Planlı çalışma sayesinde saatli bir şekilde gün içerisinde neye ne kadar zaman ayıracağımızı belirler ve böylece hiçbir işimiz aksamadan günümüzü bitirebiliriz.

Planlı çalışmada kişinin dinlenmeye ve eğlenceye zaman ayırdığı gibi aynı zamanda görev ve sorumluluklarına da yeterli miktarda zaman ayırması ona gününün verimli geçmesinde yardımcı olacaktır.

Plan yapmadığımız zaman bazı şeylerle fazla ilgilendiğimizi bazı şeylere zaman ayırmadığımızı fark edemeyiz. Böylece günümüz verimsiz geçer ve birçok görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmeyerek mağdur oluruz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Planlı çalışmak ile görev ve sorumluluk arasındaki ilişkiyi açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Planlı bir şekilde çalışmak elbette ki bize birçok şeyi kazandırır görev ve sorumluluklarımızı tam ve eksiksiz bir şeyi şekilde yapmamıza yardımcı olur bizler de görev ve sorumluluklarımızı yaptığımız zaman planlı ve düzgün bir şekilde yaptığımız zaman yukarıda olduğu gibi her zaman birçok fazla şeyin zamanımız bulunduğunu ve birçok şeyde Çalışkan olduğumuzu bilgili olduğumuzu görebiliriz yukarıdaki bilgi ve cevaplarla bütün ödevlerimi hemen yapıyorum özellikle sosyal bilgiler dersinde verilen bilgiler ve cevaplarla tüm konuları iyi bir şekilde anlıyorum sizler de buraya bakarak tüm ödevlerinizi hızlı ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!