Ders Notları

Planlı yaşamanın görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmemize katkısı nasıl olabilir?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Planlı yaşamanın görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmemize katkısı nasıl olabilir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Planlı yaşamanın görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmemize katkısı nasıl olabilir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Planlı yaşam sayesinde neye ne kadar vakit ayırdığımızı fark ederiz. Böylece görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmek için belirlemiş olduğumuz zamanlar olacaktır.

Planlı bir şekilde hareket ettiğimiz zaman hem eğlenceyi vakit ayırabilecek hem de saate dikkat ettiğimiz için sorumluluklarımızı yapmak için geniş bir vakit bulduğumuzu hayretle göreceğiz.


“Planlı yaşamanın görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmemize katkısı nasıl olabilir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Plan yapıldığı zaman insan neyi nerede ve ne zaman yapacağını belirler ve ona göre hareket eder.

Ancak plan yapılmadığı zaman insan dalar ve birçok sorumluluk ve görevini unutarak daha sonra zor durumda kalabilir.

Planlı hareket eden bir insan hem okul ödevlerine hem ailesine hem yapması gereken işleri hem de eğlenceli vakit ayırabilir

Ancak plan yapmayan bir kişi televizyon başında veya oyunda ne kadar vakti geçtiğini anlamaz ve böylece diğer sorumlulukları aksar ve zor durumda kalır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Günlük yapabileceğimiz işlere bir bidon üzerinde yaptığımız zaman elbette ki görev su ve sorumluluklarımızı eksiksiz yapabileceğimiz bir zamana sahip olabiliriz görev ve sorumluluklarımızı yerine getirdiğimiz zaman tüm konuda çevremizi ve karşı duyarlı olduğumuzu görebiliriz. Gün bu görev ve sorumluluklarımızı ayrıca birçok kişisel bakılması ödevlerimizi ve sahip olduğumuz işleri yapmak için gün boyunca sahip olduğumuz zamanı planlı bir şekilde kullanmaya Özen göstermeliyiz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.