Ders Notları

En sevdiğiniz hayvana duygu ve düşüncelerinizi ifade eden bir mektup yazınız.

6. Sınıf Türkçe Ekoyay Yayınları En sevdiğiniz hayvana duygu ve düşüncelerinizi ifade eden bir mektup yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


En sevdiğiniz hayvana duygu ve düşüncelerinizi ifade eden bir mektup yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Sevgili Kocabaş ;

Seni aldığımda ufak bir köpektin. Sürekli olarak sana yemekler aldım seni en güzel yemeklerle besledim ve şimdi kocam bir köpek oldun.

Sen iyi dostumsun. Emini ki sende benim eyi dostumsun. Sürekli olarak seni seveceğimi bilmeni isterim.


En sevdiğiniz hayvana duygu ve düşüncelerinizi ifade eden bir mektup yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Sevgili Kartanesi ;

Köyle dedemlerde ilk doğduğun anı hatırlıyorum. Bembeyaz bir oğlak olarak dünyaya geldin. Seni o kadar çok sevdim ki dedem seni bana hediye etti. Biraz büyüdüğün haberini aldım. Ama şimdi daha beyaz olarak görünüyormuşsun. Seni görmek için tatili dört gözle bekliyorum.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sahiplendiğimiz evcil hayvanlar Bizim aile bireylerimiz gibi olurlar. Özellikle evcil hayvanlarımızı çok küçük yaştan itibaren sahiplendiğimiz zaman bize sevgi ve sadakatle bağlanır biz de onlara aynı şekilde duygular besleriz. Sahiplendiğimiz hangi evcil hayvan olursa olsun ondan ayrıldığımız zaman veya bir olay yaşandığı zaman sanki yakın bir arkadaşımız veya aile birliğimiz gibi üzülürüz. Çünkü hayvanları da insanlar gibi en güzel duyguları yaşayabilir ve benim isteyebilirler. Hayvanlarımız konuşmadıkları için ve bakıma muhtaç oldukları için bizleri ilgisine ihtiyaç duyarlar. Bizler de severek ve isteyerek vermiş olduğunuz ilgi karşılığında bize saygıyla ve sadakatle bağlanırlar.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.