Ders Notları

Yakın çevrenizde böbreklerinden rahatsız olan biri var mı?

6. Sınıf Fen Bilimleri Yakın çevrenizde böbreklerinden rahatsız olan biri var mı? Varsa bu yakınınızla konuşup neler yaşadığını öğrenmeye çalışınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Evet. Yakın çevrenizde böbreklerinden rahatsız olan biri vardır. Sürekli olarak yedikleri yemeklere ve içtiği içeceklere dikkat ederek yaşamına devam etmektedir.
Ayrıca haftada bir kere hastaneye giderek diyaliz makinesine girmek zorunda kaldığını öğrendim. Bu diyaliz makinesi onun kanının temizlenmesini sağlanmaktadır. Ayrıca böbreklerinden rahatsız olduğu için bir çok ilaç kullanıyor. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bazı yakınlarımızın ve tanıdıklarımızı çeşitli hastalıklardan dolayı böbrek yetmezliği hastalığında taşıdıklarını duyarız bunları genellikle hastaneye giderek haftanın belirli günlerinde diyalize girer ve burada böbreklerin işlevlerini yapması için çeşitli tedaviler olurlar Ayrıca bazen çevremizde böbreklerinde iltihap Ağrı veya kumtaş olduğunu duyarız bu böbreklerde çok sırça karşılaşmış olduğumuz hastalıklar arasında yer alır bu böbreklerin bazen soğuk algınlığında bazen iltihap oluşumunda tedavi edilmediğinde ortaya çıktığını söyleyebiliriz böbreklerimizin sağlığı için bolca su içmeliyiz soğuktan korunmalıyız ve vücudumuzu bağışıklığımızı yüksek tutmalıyız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.