Ders Notları

Ailenizde ve yakın çevrenizde sigara kullanımının önlenmesi için ne gibi önlemler alınıyor? Tartışalım.

4. Sınıf Fen Bilimleri Ailenizde ve yakın çevrenizde sigara kullanımının önlenmesi için ne gibi önlemler alınıyor? Tartışalım. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ailenizde ve yakın çevrenizde sigara kullanımının önlenmesi için ne gibi önlemler alınıyor? Tartışalım. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Ailemizden ve yakın çevremizden birisi sigara kullanıyorsa, bunun önlenmesi için o kişiyi sigaranın ne kadar kötü olduğunu zamanla onu öldürebileceğini yine sigara kullananların kanser olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu. Akciğerlere ne kadar çok zarar verdiğini söyleyebiliriz. O kişiyi ikna etmeye çalışırız.


Ailenizde ve yakın çevrenizde sigara kullanımının önlenmesi için ne gibi önlemler alınıyor? Tartışalım. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Ailemizden veya yakın çevremizden beri sigara kullanıyorsa sigaranın zararlarını içindeki kötü maddelerinin vücuduna ne kadar zarar verdiğini söylerim. İleride birçok kanser türünün yaşayabileceğini söylemeliyiz. O kişiyi çok sevdiğimizi ve onu erken kaybetmek istemediğimizi söyleriz. Aynı zamanda kendine erken ölüme sürüklerken bizi de erken ölüme götürdüğünü söyleriz. Çünkü ailemizden bir kişi sigara içiyorsa biz de yanındaysa pasif içici durumuna geliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çevremizde çoğu büyüklerimiz sigara kullanabilir. Sigara sağlığa zararlı bir alışkanlıktır. Ayrıca sigara içimi bir bağımlılık hale getirebilir. Sigara birçok organımıza ciddi sağlık sorunu yapabilir. Özellikle akciğerlerimizi sigaranın dumanından korunmak gerekir. Yalnız sigara içen değil kapalı ortamlarda sigara içildiği zaman çevredeki tüm insanlara sigara dumanı ciddi bir şekilde etkileyebilmektedir. Sigara bıraktırma ve sigara alışkanlığını bırakmak için Yeşilay kuruluşları ciddi bir şekilde çalışma yapmaktadır. Çünkü dünyada birçok insan sigara yüzünden çıkan sağlık sorunları yüzünden hayatını ve sağlığını kaybede bilmektedir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.