Ders Notları

Yaşamda, kötümserlere mi yoksa iyimserlere mi daha çok gereksinim duyarız?

8. Sınıf Türkçe Yaşamda, kötümserlere mi yoksa iyimserlere mi daha çok gereksinim duyarız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yaşamda, kötümserlere mi yoksa iyimserlere mi daha çok gereksinim duyarız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Yaşamda her ikisine de ihtiyaç duyarız. Ancak hayatımızda en çok iyimser olmamız gerekmektedir. Gelecek fırsatları değerlendirmek için iyimser olmak ancak tekbir almak için birazda kötümser olmamız gerekir.


Yaşamda, kötümserlere mi yoksa iyimserlere mi daha çok gereksinim duyarız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Yaşamda, daha çok iyimserliğe ihtiyaç duyarız. Çünkü iyimserlik bizleri hayata daha sıkı bir şekilde çalışarak ve hatalarımızdan ders alarak başarılı olmamızı sağlar. Hayatımızda yaşadığımız bütün olaylar bizlere tecrübe vererek başarının kapısını açacaktır. İşte bu nedenle az da ola kötümser olarak önlemler almalı ama en çok hayat içerisinde iyimser olmamız gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir insan hayatı boyunca iyimserler ve karşılaşmak iyimserlerin vermiş olduğu pozitif duygularla yaşamak ve iyimserlerin verdiği Güven duygusuyla karşılıklı ilişkilerini kurmak ister. Karşımızdaki insan iyimser olmadığı zaman veya biz iyimser olmadığımız zaman huzurlu olamaz güven duygusu barındıramazsın ve devamlı negatif olduğumuz için hayat çekilmez bir hal alır. Bu sebeple her zaman ahlaki duygularımızın gerekliliği olan sabır hoşgörü saygı ve sevgiyi temel alarak iyimser bir insan olmalıyız. Çünkü iyiyim sen olma bizleri toplumdaki konumunuzu ve karşımızdaki sevdiklerimizi mutlu ettiği gibi bizleri de sağlıklı huzurlu insanlar ve bireyler yapar

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.