Ders Notları

Bizler niçin büyüklere ihtiyaç duyarız?

5. Sınıf Türkçe Bizler niçin büyüklere ihtiyaç duyarız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bizler niçin büyüklere ihtiyaç duyarız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Her canlının dünyaya gelebilmesi için, anne ve babaları olamaları gerekmektedir. Bizde insan olduğumuz için insanların dünyaya gelebilmeleri için ebeveynlere ihtiyaçları vardır. Büyük dediğimiz zaman aklımıza anne ve babamız gelir.Anne ve babalarımız bizlerin dünyaya gelmesine  sebep olurlar. Onlar olmasa bizim dünyaya gelme şansımız olmazdı.


Bizler niçin büyüklere ihtiyaç duyarız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Dünya hayatına gözlerimizi açtığımızda savunmasız, masum bir bebek olarak dünyaya gelmiş oluruz. Beslenmek, kendini korumak ve bir şeyler öğrenmek için büyüklerimize ihtiyaç duyarız. Anne, baba veya diğer büyükleri olmayan bir bebek sahip çıkılmadığı takdirde yani beslenme ve gerekli bakımları olmadığı takdirse hayatta kalma şansı neredeyse yoktur.

Biz millet olarak aile bağları kuvvetli olan bir toplumuz, bizde aile her şeyden önce gelir.Bebekliğimizden çocukluğumuza, gençlik yıllarımıza ve hatta biz bir aile kurup çocuk sahibi olsak dahi her zaman bizden büyükler bize destek olmaya bizi kollamaya devam ederler. Bu özellik Avrupa toplumundan farklı olarak sadece Türk toplumunda bulunmaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.