Bizler niçin büyüklere ihtiyaç duyarız? | Forum Sayfa Cevapları

Bizler niçin büyüklere ihtiyaç duyarız?


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Bizler niçin büyüklere ihtiyaç duyarız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bizler niçin büyüklere ihtiyaç duyarız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Her canlının dünyaya gelebilmesi için, anne ve babaları olamaları gerekmektedir. Bizde insan olduğumuz için insanların dünyaya gelebilmeleri için ebeveynlere ihtiyaçları vardır. Büyük dediğimiz zaman aklımıza anne ve babamız gelir.Anne ve babalarımız bizlerin dünyaya gelmesine  sebep olurlar. Onlar olmasa bizim dünyaya gelme şansımız olmazdı.


Bizler niçin büyüklere ihtiyaç duyarız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Dünya hayatına gözlerimizi açtığımızda savunmasız, masum bir bebek olarak dünyaya gelmiş oluruz. Beslenmek, kendini korumak ve bir şeyler öğrenmek için büyüklerimize ihtiyaç duyarız. Anne, baba veya diğer büyükleri olmayan bir bebek sahip çıkılmadığı takdirde yani beslenme ve gerekli bakımları olmadığı takdirse hayatta kalma şansı neredeyse yoktur.

Biz millet olarak aile bağları kuvvetli olan bir toplumuz, bizde aile her şeyden önce gelir.Bebekliğimizden çocukluğumuza, gençlik yıllarımıza ve hatta biz bir aile kurup çocuk sahibi olsak dahi her zaman bizden büyükler bize destek olmaya bizi kollamaya devam ederler. Bu özellik Avrupa toplumundan farklı olarak sadece Türk toplumunda bulunmaktadır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Bizler niçin büyüklere ihtiyaç duyarız?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Nisa
Hayatımızı devam ettirmek ve gerekli bilgileri almak için büyüklerimize ihtiyaç duyarız.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!