Kompozisyon Örnekleri

45 yaşındaki bana mektup ile ilgili kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde 45 yaşındaki bana mektup ile ilgili kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


45 yaşındaki bana mektup ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Geçmişten Geleceğime Mektup

Değerli benliğim. Sana hitabım var.
Bu yaşa gelmiş olduğun zaman nerede olursan ol hangi makam ve mevkide olursan ol hangi duygular içerisinde olursan ol özvarlığını unutma. Yaraların ne kadar derin olursa olsun kendine olan güvenin hep seninle olsun. Sadece ben almak için hatırla.
Bak yıllar nasıl da geçti… Bunu hatırla yaşama bunun için gülümseyerek tutun.


45 yaşındaki bana mektup ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

45 Yaşım’ a Hitaben

Şimdi 45 yaşındasın. Yılların nasıl geçtiğini anlamadım bile.
Bugün sana yazmış olduğum mektup , şu anda benim için çok anlamlı olmasa da eminim 45 yaşındaki ben bu mektubu çok değer vererek okuyacağım.
Geçmişten bugüne kadar bir çok başarı, başarısızlık ,hayal kırıklığı ve mutluluk elde ettin. Eğer bunlardan ders çıkarabildim ve üzüntülerimi anda bırakabildiysen başardın demektir.
Zamanın nasıl hızlı geçtiğini artık anla ve dur! Sana son söyleyeceğimi şey şu anda içimde yanan masumluğu yitirme ve unuttuysan hatırla…


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 45 yaşına gelen bir bireyin Hayat tecrübesi edilmiş olması çeşitli anılarının yaşanmışlıkların tecrübelerinin olduğunu söyleyebiliriz. 45 yaşına gelmiş olan bir insan her zaman kendini olgunlaşmış akıl verebilen ve her konuda düzgün düşünebilen gençlik yıllarındaki cehaletlerinin uzak kalmış bir akla sahip olduğu söylenebilir. 45 yaş şiiri ile bir insanın yaşamış olduğu tecrübeler anılar ve çeşitli birçok yaşanmışlar dile getirilebilir. Yukarıda verdiğiniz örneklerle bunu daha iyi bir şekilde anladık sizlere çok teşekkür ederim.

     

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.