6. Sınıf Sosyal Bilgiler

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 197 Cevapları Anadol Yayıncılık

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Şifreyi Bulalım Cevapları Sayfa 197


5. Ünite Şifreyi Bulalım Cevapları


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Anadol Yayıncılık Sayfa 197 Cevapları


Soru : Aşağıdaki bulmacada kutucuk içerisindeki kavramlar (aşağıdan yukarı, yukarıdan aşağı, sağdan sola, soldan sağa yazılarak) gizlenmiştir. Bu kavramları bularak üzerini çizdiğinizde geriye kalan harflerden bir şifre oluşacaktır. Bu şifreyi bulunuz.


Cevap : ŞİFRE : Sorumluluk Bilinci


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 197 Cevapları Anadol Yayıncılık
“6. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Sayfa 197 Cevapları Anadol Yayıncılık”

Soru : Bulduğunuz şifre ile ilgili düşüncelerinizi defterinize yazarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.


Cevap : ŞİFRE : Sorumluluk bilinci
Çevremizin bizden beklediği tutum ve davranışların farkında olarak sorumluluklarımızı hem kendimiz hem de toplum için yerini getirmemiz gereken davranışlardır. Hayatta yaşadığımız sürece her şeye karşı sorumluluklarımız vardır.
Okulda öğrenci olarak, evde evin çocuğu olarak, dışarıda arkadaş olarak yerine getirmemiz gereken birçok sorumluluklarımız vardır. Bu sorumlulukların bilincinde olmak bizim hayatımızı kolaylaştırır. Sorumluluklarımız bizim hayatımıza yön verir. Nerde ne yapmamız gerektiğini bilirsek hayata dair bir amacımız olur.
Bu şekilde amaçsız bir hayat yaşamayız. Sorumluluklarımızın bilincinde olursak sorumluluklarımızı yerine getirdiğimiz zaman kendimizi daha mutlu ve daha iyi hissederiz. Sorumluluk bilincini küçük yaşlarda öğrenirsek hayatımız boyunca sorumluluk sahibi bir insan oluruz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bir birey sorumluluklarını ve görevlerinin farkında olmalı bunları eksiksiz ve tam bir şekilde yapmalıdır. Sorumluluklarımızı yapabilmek için ve kendinde zaman ayırabilmek için öncelikle günümüzü planlamalıyız. Planlı bir insan sorumluluklarını yerine getir görevlerinin bilincinde olur ve birçok kişisel bakımını Özel hayatını veya okul hayatını düzene sokabilir. Sorumluluklarımızı yapmadığımı zaman kendimize ve çevremize çeşitli sorunlara ortaya çıkarabiliriz. Örneğin okulda uymamız gereken sorumluluklar varken ve bunlara uymuyorsa elbette ki bizim eğitimimiz ve çevremizde bulunan arkadaşlarımızın eğitimini zora sokabilir iz. Aynı şekilde bir evde de bize düşen görevler ve sorumluluklar vardır bu görev ve sorumlulukları eksiksiz bir şekilde yaptığımız zaman aile bireyleri tarafından takdir alır ve evimizdeki düzeni sorumluluklarının bilincinde olduğumuzu gösteririz. Ayrıca biraz vatandaş olarak devletimize karşı vergilerimizi ödemeli çevremizi temiz tutmalıyız kendi ülkemizde üretilen ürünleri tercih etmeli ve komşularımıza karşı saygılı olmalı yardımlaşma söz konusu olduğu zaman elimizden geldiği kadar yardım ederek devletimize karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.