7. Sınıf Din Kültürü

7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 23-24 Cevapları GÜN Yayıncılık

7. Sınıf Din Kültürü Kitabı Gün Yayıncılık Ahiret İnancının İnsan Davranışlarına Etkisi Cevapları Sayfa 23, 24


Ahiret İnancının İnsan Davranışlarına Etkisi Cevapları


7. Sınıf Din Kültürü Gün Yayıncılık Sayfa 23-24 Cevapları


Soru : “Hesaba çekilmeden önce kendinizi hesaba çekin, büyük hesap günü için kendinizi hazırlayın!” (Tirmizî, Sıfâtü’l-Kıyâme, 25.) hadisi bize ne anlatmak istemektedir?


Cevap :
Bu hadis bizlerin insan olarak davranışlarımıza bakmaya ve gözden geçirmeye sevk etmektedir. İnsan hatalarını düşünür, kendini sorgular ve davranışlarını kontrol ederse hataya mı gidiyor yoksa hayra mı gidiyor ancak o zaman anlar.
İnsan gün içerisinde neler yaptığını düşünürse , bu insanın hataya düşme payı çok azdır. Bu hadisi şerifte de bizlere kendimizi tanımamız, davranışlarımızı tartmamız ve düşünmemiz konusunda teşvik vardır.


7. Sınıf Din Kültürü Gün Yayıncılık Sayfa 24 Cevapları


7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 23-24 Cevapları GÜN Yayıncılık
“7. Sınıf Din Kültürü Gün Yayıncılık Sayfa 23-24 Cevapları”

Soru : Yukarıdaki şema üzerinde arkadaşlarınızla konuşunuz. Bu şemayı siz hazırlasanız yazılanlara başka neler eklemek isterdiniz? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız.


Cevap :
Yukarıdaki şemada genel hatları ile Müslüman ve güzel ahlak anlatılmıştır. Bu şemayı ben hazırlayacak olsam; güzel ahlaklı olmasını, insanlara karşı merhametli olmasını da eklerdim. Aslında zaten yazılanlara iman eden ve uygulayan bir insan bunlara da dikkat eder.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Ahirette ve kazaya ve kadere iman etmek imanın şartları arasında yer almaktadır. Biz Müslümanlar dünya hayatının sona erdiği zaman ahiretin inancına bağlıyız. Dünya hayatını bir sınav olarak görürüz. Dünyada yapmış olduğumuz günahlar ve sevaplar dan ahirette sorguya çekiliriz. Bir insan günahlarından dolayı tövbe eder cevaplarını çoğaltırsa ahirette cenneti hak kazanır. Allah’a peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’e yüce kitabımız kur’an-ı kerim’e ve imanın şartları İslamın şartları da uyuduğumuz zaman bunları güzel bir şekilde yerine getirdiğimiz zaman cennete en güzel şekilde kazanırız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.