7. Sınıf Din Kültürü

7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 30-31 Cevapları GÜN Yayıncılık

7. Sınıf Din Kültürü Kitabı Gün Yayıncılık Bir Sure Tanıyorum: Nâs Suresi ve Anlamı Cevapları Sayfa 30, 31


Bir Sure Tanıyorum: Nâs Suresi ve Anlamı Cevapları


7. Sınıf Din Kültürü Gün Yayıncılık Sayfa 30-31 Cevapları


7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 30-31 Cevapları GÜN Yayıncılık
“7. Sınıf Din Kültürü Gün Yayıncılık Sayfa 30-31 Cevapları”

Soru : Nâs suresinin anlamını dikkate alarak yukarıdaki şemayı ve surenin vermek istediği mesajı arkadaşlarınızla değerlendiriniz.


Cevap :
Nas Suresi sığınmak için çok güzel anlamlı bir suredir. Burada hem bütün maddi ve manevi varlıkların şerrinden Allah’ a sığınmış hem de kötülük yapan ve vesvese veren insanların şerrinden sığınılmıştır.
Gerçekten de bir sırrımızı anlatırken veya konuşurken bile insanların bize kötü telkin vermeleri ve intikamımızı körüklemek gibi sözlerle bizi kışkırtmaları çok yapılan bir iştir ve çok tehlikelidir. Bunlara dikkat etmeli ve böyle insanlarla dertleşmemeye gayret etmeliyiz. Bize bir olay anlatıldığı zamanda vesvese vermek veya bozmak yerine yapıcı taraf olmalıyız.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kur’an-ı Kerim’de bulunan kur’an-ı Kerim’in 30. Cüzü nde yer alan amme cezu da bulunan nas suresi insanların Allahu Teala olması gerektiğine ve tek Kurtuluş kapısı Allah olduğunu müjdeleyen bir İhlas sahibi ve rahmetiyle bize soran bizi affeden ve tövbelerimizi kabul eden tek ve bir yaratıcı olan Allah’a sığınarak tövbe etmeli istiğfar çekmedi ve Allah’a yönelmeliyiz. Namaz kıldığımı zaman farz namazları mızda fatiha’dan sonra nas suresini okuyabiliriz Ayrıca sıkıntıya düştüğümüz zaman zor bir iş yapacağımız zaman nas suresinin tefsirini okuyarak anlayabiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.