Ders Notları

Mayoz bölünme sırasında gerçekleşen parça değişimi olayının canlılar açısından önemini açıklayınız.

7. Sınıf Fen Bilimleri Mayoz bölünme sırasında gerçekleşen parça değişimi olayının canlılar açısından önemini açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Mayoz bölünme sırasında gerçekleşen parça değişimi olayının canlılar açısından önemini açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Mayoz bölünme sırasında gerçekleşen parça değişimi olayının canlıların bir içsel çeşitlilik arttırması açısından çok büyük bir çeşitlilik sağlamaktadır ve bu sayede hiçbir kimse de olmayan benzersiz bir yapı ortaya çıkar.


Mayoz bölünme sırasında gerçekleşen parça değişimi olayının canlılar açısından önemini açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Mayoz bölünme sırasında gerçekleşen parça değişimi olayı ile beraber canlılar eşsiz ve benzersiz bir yapıya kavuşmaktadır.

Bu parça değişimi sayesinde türkçesinde çeşitlilik artacağından dolayı parça değişimi sayesinde tür içi çeşitlilik sağlanmaktadır.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Fen bilimleri ders kitabınızda bulunan mayoz bölünme hakkındaki detaylı bilgilere yukarıdaki vermiş olduğunuz cevaplarla yakın bir şekilde öğrendi m. Verdiğiniz cevapları çok beğeniyorum her zaman fen bilimleri dersinin yaparken benim kurtarıcım oluyorsunuz fen bilimleri dersinde hiç ama hiç zorlanmıyorum öğretmenimizin verdiği ödevleri hemencecik buraya bakarak yapıyorum yaptığım ödevleri hem hızlı hem rahat bir şekilde tamamlıyorum çok teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.