Ders Notları

Okulunuzun yerini gösteren krokiyi çizerken nelere dikkat etmiştiniz? Anlatınız.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Okulunuzun yerini gösteren krokiyi çizerken nelere dikkat etmiştiniz? Anlatınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Okulunuzun yerini gösteren krokiyi çizerken nelere dikkat etmiştiniz? Anlatınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Okulumuzun yerini gösteren krokiyi çizerken okulumuzun etrafında bulunan mağaza dükkan ve park gibi adamları belirterek tam olarak nerede olduğunu belirtmeye çalıştım. Bu adamların isimlerini yazarak cadde ve yol isimlerine de ekledim ki okulumuzu bulmak ve yerini belirtmek daha kolay olsun.


“Okulunuzun yerini gösteren krokiyi çizerken nelere dikkat etmiştiniz? Anlatınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Okulumuzun yerini gösteren krokiyi çizerken okulumuzun etrafında bulunan ev, arsa, mağaza, dükkan gibi alanları ve sokak cadde isimlerini çizmeye çok dikkat ettim .

Okulumuzun bahçesi, katları ve şekli, giriş çıkış kapısı gibi ayrıntılara dikkat ettim.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 3 sınıf hayat bilgisi ders kitabımızda yer alan bilgilere baktığımız zaman her zaman bir kroki çiziminde örnek alınması gereken yapılması gereken davranışları yukarıdaki bilgilerle inceleyerek öğrendim öncelikle bir kroki çizdiğimiz zaman çevresine kadar bulunduğunu çizmemiz ve neler bulunduğunu öğrenmemiz gerekir bir kroki çiziminde her zaman dikkat etmemiz gereken doğru bir şekilde sokağa caddeyi ve bulunduğu yeri düzgün bir şekilde çizmektir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.