Ders Notları

Sağlıklı besleniyor musunuz?

4. Sınıf Fen Bilimleri Sağlıklı besleniyor musunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sağlıklı besleniyor musunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Evet sağlıklı bir şekilde besleniyorum. Sağlıklı bir şekilde beslenmek için çeşitli besin ve vitaminleri alarak zararlı maddelerden uzak duruyorum.


Sağlıklı besleniyor musunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Evet. Sağlıklı bir şekilde beslendiğimi ifade edebiliyorum. Vücudumun ihtiyaç duyduğu bütün besinleri alarak iyi bir şekilde vücut gelişimine dikkat ediyorum. Bunun yanında zararlı maddelerden uzak durarak spor yapıyorum.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sağlıklı beslenmek elbetteki her bireyin dengeli ve düzenli beslenmesi spor yapması ve hastalanmadan bağışıklığını korunması için gerekli olan bir takviyedir. Sağlıklı beslenmek için hayatımızdan organik gıdaları eksik etmemeliyiz hazır paketlenmiş asitli veya çok şekerli gıdalardan uzak durmalı Ayrıca sağlığımız için açıkta satılan yiyecekleri tercih etmemeliyiz sağlanması deyince de koruyabilmek için günlük taze yemekleri tercih etmeliyiz yemeklerimizi yaparken temiz ve hijyenik bir şekilde pişirmeliyiz sağlıklı beslenmenin yanında spor ve egzersiz yapmaktan ve hesabımızı koruduğu gibi hastalanma masada yardımcı olan aktivitedir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.