Sağlıklı olmak demek sadece bedenimizin mi sağlıklı olmasıdır? Açıklayınız. | Forum Sayfa Cevapları

Sağlıklı olmak demek sadece bedenimizin mi sağlıklı olmasıdır? Açıklayınız.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Sağlıklı olmak demek sadece bedenimizin mi sağlıklı olmasıdır? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sağlıklı olmak demek sadece bedenimizin mi sağlıklı olmasıdır? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :  Sağlıklı olmak demek sadece bedenimizin olması anlamına gelmez. Sağlık bir yaşam için ilk olarak psikolojik olarak sağlık olmalıyız. Ardından beden sağlığı için dengeli ve düzenli beslenmeli ve spor yaparak sağlığımızı korumamız gerekmektedir.


Sağlıklı olmak demek sadece bedenimizin mi sağlıklı olmasıdır? Açıklayınız.konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Sağlıklı olmak demek sadece bedenimizin sağlıklı olmasını anlamına gelmediği gibi yeterli bedensel olarak yeterli değildir. Biz insanların beden sağlığından önce psikoljik olarak sağlığımızı korumamuz ve zihinsel olarak sorunlardan uzak durmamız gerekir. Zihinsel olarak sorunlar yaşayan insanlar bedendel olarakta sağlık bir yapıyı elde etmesi söz konusu olamaz.

Sağlıklı olmak demek sadece bedenimizin psikolojiden sonra önem taşımaktadır. Beden sağlığı için insanlar sürekli olarak dengeli ve düzenli beslenmesi, iyi bir şekilde uyuması, mevsiminde var olan meyve ve sebzeleri tüketmesi ve spor yapması tam bir sağlık açısından önem taşımaktadır.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Sağlıklı olmak demek sadece bedenimizin mi sağlıklı olmasıdır? Açıklayınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!