Ders Notları

Sağlıklı olmak demek sadece bedenimizin mi sağlıklı olmasıdır? Açıklayınız.

5. Sınıf Türkçe Sağlıklı olmak demek sadece bedenimizin mi sağlıklı olmasıdır? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sağlıklı olmak demek sadece bedenimizin mi sağlıklı olmasıdır? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:   Sağlıklı olmak demek sadece bedenimizin olması anlamına gelmez. Sağlık bir yaşam için ilk olarak psikolojik olarak sağlık olmalıyız. Ardından beden sağlığı için dengeli ve düzenli beslenmeli ve spor yaparak sağlığımızı korumamız gerekmektedir.


Sağlıklı olmak demek sadece bedenimizin mi sağlıklı olmasıdır? Açıklayınız.konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Sağlıklı olmak demek sadece bedenimizin sağlıklı olmasını anlamına gelmediği gibi yeterli bedensel olarak yeterli değildir. Biz insanların beden sağlığından önce psikoljik olarak sağlığımızı korumamuz ve zihinsel olarak sorunlardan uzak durmamız gerekir. Zihinsel olarak sorunlar yaşayan insanlar bedendel olarakta sağlık bir yapıyı elde etmesi söz konusu olamaz.

Sağlıklı olmak demek sadece bedenimizin psikolojiden sonra önem taşımaktadır. Beden sağlığı için insanlar sürekli olarak dengeli ve düzenli beslenmesi, iyi bir şekilde uyuması, mevsiminde var olan meyve ve sebzeleri tüketmesi ve spor yapması tam bir sağlık açısından önem taşımaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sağlıklı olmak yalnız bedenimizin sağlıklı olması değildir zihinsel ve akılsa olarak da sağlığımız bizim sağlıklı bir yaşama sahip olmamızı destekler özellikle stresten uzak kalmak ve karşılaşmış olduğumuz zorlukları sabırlı bir şekilde aşabilmek bizim sağlığımız için önemlidir Ayrıca sağlıklı olmaz dengeli beslenmeye spora ve egzersizlere dayalıdır sağlıklı bir beden sağlıklı bir beyine de sahiptir. Aslı aldığımız zaman doktora gitmeli ve tedavinizi eksiksiz ve düzenli bir şekilde yapmalıyız sağlıklı olmak temiz çevrede zaman geçirmek ormanlık alanda temiz ve oksijenle ortamlarda yürüyüş yapmak mevsimine göre beslenmek mevsimine göre giyinmek gibi birçok konu olabilir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.