Ders Notları

Yazma yöntemiyle sanat konulu bilgilendirici metin yazınız.

6. Sınıf Türkçe Yazma yöntemiyle sanat konulu bilgilendirici metin yazınız.  konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Sanat; hayal gücünü yansıtarak eserler meydana getirmek olarak ifade edilebilir. 40.000 yıl öncesine giden heykeller, mağara ve kaya resimleri bulunmuştur. Bilinen en eski sanat eseri üzerileri delinmiş bir salyangoz kabuğu dizisinden oluşmaktadır.
Antik Çağ da Eski Yunan sanatı insan fiziğinin ideal oranlarda temsil edecek eserler yapmış, Bizans ve Orta Çağ Avrupası’nda İncil ve dini motifler daha çok tercih edilmiştir.
Atı’da 18. yüzyılda Aydınlanma ile birlikte tepki ve duygusal resimler meydana gelmiştir. 20. yüzyıl sanat tarihi bitip tükenmeyen sanatsal arayışların yüzyılı olmuştur Günümüzde teknolojinin ve imkanın gelişmesi ile her alanda sanat eseri yapmak mümkündür. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sanat elbetteki bir milletin kalkınmasını sağlayan kültürünü destekleyen bir olanaktır. Sanat insanların gelişmesini yeniliklere ayak ve durmasını ve ayakta durmasını sağlayan bir sistemdir tahsis kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir saat eğitim’de bağlantılıdır saat elbetteki bir ülkede benimsenmesi gereken ve kavga alınması gereken bir varlıktır sanatsız hiçbir millet ayakta duramaz ve kültürünü yaşatan maz sanata ve sanatçıya her toplumda mu Hakkı değer verilmelidir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.