3. Sınıf Fen Bilimleri

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 210-211-212-213-214-215 Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Elektrikli Araç-Gereçler Soruları ve Cevapları Sayfa 210 211 212 213 214 215


Elektrikli Araç-Gereçler Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 210 Cevapları


Soru : Görsellerdeki araç-gereçlerden hangileri elektrikle çalışır?


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 210-211-212-213-214-215 Cevapları MEB Yayınları
“3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 210-211-212-213-214-215. Sayfa Cevapları MEB Yayınları”

Cevap : Süpürge, Isıtıcı, Televizyon, Vantilatör, Mikser, Klima, Ütü, Çamaşırmakinesi ve Ekmek kızartma makinesi gibi araç ve gereçler elektrikle çalışan araç ve gereçlerdir.


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 214 Cevapları


Soru : Grup arkadaşlarımızla birbirimizin çarkıfeleğini çevirip ok işaretinin gösterdiği elektrikli aracı ve bu aracın hangi amaçla kullanıldığını tabloya yazalım.


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 210-211-212-213-214-215 Cevapları MEB Yayınları
“3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 210-211-212-213-214-215. Sayfa Cevapları MEB Yayınları”

Düşünelim – Yazalım – Paylaşalım


1. Yazdıklarınızı grup arkadaşlarınızla paylaşıp tablodaki elektrikli araçların yaşamınıza kattığı kolaylıkları yazınız.


Cevap : Günlük hayatımızda bizlerin işlerimizi kolay bir şekilde yapılmasını, iletişim, haberleşme ve temizlik gibi konularda bizlere kolaylıklar sağlamaktadır.


2. Elektrik kesintisi olduğunda yaşayacağınız zorluklar nelerdir? Açıklayınız.


Cevap : Elektrik kesildiği zaman evde kullandığımız tüm elektrikli sistem devre dışı kalmış olur. Aydınlanmamız kapanır, evde kullandığımız internet ağı sağlayıcımız devre dışı kalır,buzdolabımızda bulunan yiyecekler elektrik olmadığı için bozulma riskiyle karşı karşıya kali ayrıca evimizin ısıtma ve soğutma sistemi elektrik sistemine bağlıysa kışın soğukta kalır, yazın ise serinleyemeyiz. Sonuçta elektrik günümüzün yaşamı devam ettirebilen büyük bir parçasıdır.


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 215 Cevapları


Araştıralım


Soru : Elektrik kesintisinden etkilenmemek için neler yapabiliriz?


Cevap : Elektrik kesintilerinden etkilenmemek için günlük hayatımızda kullandığımız küçük elektrikli aletleri bataryalar ile besleyebiliriz. Bilgisayarlar için güç kaynağı, telefonumuz için taşınabilir şarj aleti, aydınlanma için şarjlı ampuller veya ışıldaklar, ayrıca ev dışında elektrik kesintisinden etkilenmemek için hastanelerde veya iş merkezlerinde jeneratör kullanılabilir, trafiğin aksamaması için trafiğin lambaları ve işaretleri yol aydınlatmalı solar enerji sistemi uygulanabilir.

Ayrıca anı elektrik kesilmeleri ve de düzensiz Elektriğin gelmesi sonucu kullandığımız elektrikli cihazlara zarar gelebilir. Bunun için kullandığımız cihazların kullanmadığımız zamanlara mutlaka prizlerden fişlerini çekmemiz gerekmektedir. Ayrıca evlerimize kaçak akım rulosu takılarak yüksek elektrik gelmesi durumunda elektrik sistemimizin yanması önlenmiş olur.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Çevremizde kullandığımız elektronik eşyalara birkaç örnek vermek gerekirse bunların başında şunlar yer alır.televizyon bilgisayar buzdolabı çamaşır makinesi bulaşık makinesi ütü makinesi gibi örnekler verebiliriz. Elektronik eşyalar hayatımızı kolaylaştırmak için günlük hayatımızda sıkça kullandığımız aletler dir.teknolojinin ilerlemesi ile beraber sıkça gelişen ve ilerleyen elektronik eşyalar hayatımızda önemli yer alır. Elektronik eşyalar okulumuzda da yer alabilirler.Örneğin fotokopi makinesi bilgisayar gibi elektronik eşyalar okulumuzda ders yapmamıza yardımcı olurlar. Bu konuda verdiğiniz bilgiler için size çok teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.

  2. 3. Sınıf Fen Bilimleri ödevime yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim kısa zaman içerisinde ödevimi yapabildim. Sizleri çok seviyorum iyi dersler arkadaşlar.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.