3. Sınıf Fen Bilimleri

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 234-235-236-237 Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Elektrikli Araçları Hatalı Kullanmayalım Soruları ve Cevapları Sayfa 234 235 236 237


Elektrikli Araçları Hatalı Kullanmayalım Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 234 Cevapları


Soru : Elektrik tesisatının veya ev araç gereçlerinin tamirini kimler yapar?


Cevap : Elektrik tesisatının veya ev araç gereçlerinin tamirini kimler yapar?

Elektrik tesisatının veya ev araç gereçlerinin tamirini elektrik konusunda ustalaşmış kişilerin yapması gerekmektedir. Aksi halde bir çok kaza meydana gelebilir. Elektrik tesisatının veya ev araç gereçlerinin tamirini elektrikçiler yani elektrik ustası yapar diyebiliriz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Elektronik eşyalarda herhangi bir zarar ile karşı karşıya geldiğimiz zaman bir büyüğümüze haber vermeliyiz.elektronik eşyalarda Duman koku çıktığı zaman oradan uzaklaşmalı ve panik olmamalıyız.karşılaşabileceğiniz herhangi bir sorunda muhakkak elektrik işlerinden anlayan bir usta çağırarak onun tamirini sağlamalıyız.elektronik eşyaları kullanırken elektronik eşyaları Aksu gelmemesi ve herhangi bir alete onun müdahale etmemiz gerektiğini bilmeliyiz.elektronik eşyalar da herhangi bir sorun karşılaştığımız zaman öncelikle sigortayı kapatmayı unutmamalıyız. Honda verdiğiniz bilgiler sayesinde ödevlerimi bir saat yerine yarım saatte bitirdim. Arta kalan zamanında kitap okuyup oyun oynamaya vakit ayır abi indim. Bu yüzden size çok teşekkür ediyorum.

  2. 3. Sınıf fen bilimleri ders kitabında yer alan elektronik eşyaları nasıl kullanabilirim konulu dersimi yaparak bu konuda yaptığım çalışmaları bitirmiş oluyorum. Verdiği cevaplar sayesinde ödevlerimi çok güzel veyahut şekilde bitirebildiği mi söyleyebilirim. Ödevlerimi takıldığım veya bilmediğim yerleri buraya bakarak yapıyorum. Elektronik eşyalar da herhangi bir sorunla karşılaştığımızda zaman elektrikten anlayan ustaları çağırarak tabirini sağlıyoruz.elektronik eşyalar koku veya Duman çıkardığı vakit sigortayı kapatarak bir büyüme haber vermeyi ihmal etmiyorum.bu konuda verdiğiniz bilgiler sayesinde derslerime yardımcı olduğunuz için size çok teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.