5. Sınıf Din Kültürü

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 113-114 Cevapları Lisans Yayıncılık

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Medrese ve Hastaneler Metni Soruları ve Cevapları Sayfa 113-114


Medrese ve Hastaneler Metni Soruları ve Cevapları


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Lisans Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 113 Cevabı


Çevremizde dinin izlerini gördüğümüz mimari yapılardan bir kısmını medrese ve dâruşşifâ yani hastaneler oluşturmaktadır. Medreseler, içinde eğitim ve öğretim yapılan mekânlardır. Tarihimizde bu amaçla yapılmış çok sayıda medrese bulunmaktadır. Dâruşşifâlar ise hastaların tedavi edildiği mekânlardır. Dâruşşifâlarda hastaların tedavisi için tıbbî tedavi yöntemlerinin yanında musiki ile tedavi yöntemleri de kullanılmıştır. Özellikle ruh ve sinir hastaları için musiki ile tedavi Müslüman doktorların başvurduğu yöntemlerden biridir. Bu amaçla dâruşşifâların bir bölümü tamamen ruh ve sinir hastalarına ayrılmış ve musiki ile hastalıkların tedavisi yapılmaya çalışılmıştır.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 113-114. Sayfa Cevapları Lisans Yayıncılık Ders Kitabı sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  2. Forum sayfa cevapları sitemizde belirtiniz 5sınıf din kültürü ahlak bilgisi sayfa 113 114 cevapları lisans yayıncılık doğru cevaplarını verdiğiniz için sitemize emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum Allah sizden razı olsun

  3. Ödevlerime yardımcı oluyorsunuz siz değerli öğretmenlerime bir teşekkürü borç bilirizim Allah c.c sizlerden razı olsun.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.