5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 85-86-87 Cevapları MEB Yayınları

5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Peygamberimizin Hayatında Namaz Cevapları Sayfa 85, 86, 87


Peygamberimizin Hayatında Namaz Metni Cevapları


5. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 87 Cevapları


Soru : Namaz kılmak, bizleri diğer kötü davranışları yapmaktan nasıl uzaklaştırabilir? Fikirlerimizi arkadaşlarımızla paylaşalım.


Cevap:
Namaz kılarak Allah’ın huzuruna çıkarız. Orada yanlış hareketler yapmaktan kaçınmamız gerekir. Namaz kılarken içimize farklı bir rahatlama duygusu oluşur. Bu da manevi huzurdur. Namaz da güzel bir ibadettir böylece kötü davranışlardan uzaklaştırır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem Müslümanlığı yayma ya başladıktan sonra 1 gün Miraç gecesi olarak bildiğimiz ve her sene üç aylarda kutladığımız gecede göğe yükselmiş ve burada birçok peygamberde ve alimde namaz kılarak namazın Müslümanlara farz olduğunu bildirmiştir peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem çocuklarımız 7 yaşına geldiğinden itibaren yavaş yavaş namaza başlaması gerektiğini söylemiştir buluğ çağına varan her bir genç namaz kılmak farz kılınmıştır namaz Müslümanlık dininde çok önemlidir namazı eksiksiz bir şekilde kılmak ve farzları mızı zamanında ve temiz kıyafetler temiz ortamda kılmak Müslümanların Temel 1 arasındadır namaz allah’la kul arasında çok güzel bir iletişimdir namaz kıldığımı zaman huzura erer ve günlük ibadetlerimizi tamamlamış oluruz Müslümanların kılmış olduğu beş vakit farz namaz vardır bunlar sabah namazı öğle namazı ikindi namazı akşam namazı ve yatsı namazı Iğdır

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.