7. Sınıf Fen Bilimleri

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 86-87 Cevapları MEB Yayınları

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Kuvvet ve İş Cevapları Sayfa 86, 87


Kuvvet ve İş Cevapları


7. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 86 Cevapları


Soru : “Bütün enerjim tükendi.” cümlesini hangi durumlarda kullanırsınız?


Cevap: “Bütün enerjim tükendi.” cümlesini hangi durumlarda kullanırsınız?

Bütün enerjim tükendi cümlesi genel olarak futbol maçları sonrasında ağır işler yapıldığında uzun süreler ayakta durulduğunda uzun süre belli işler yapıldığı zaman ve vücudu yoracak birçok uzun işlem Sonrasında bütün enerjim tükendi ifadesini hemen hemen her alanda duyabilirsiniz.

Genel olarak bir insanım Benim enerjim tükendi cümlesini kullanması için yapmış olduğu işlemin aşırı güç sarf etmesi ve aşırı enerjinin kaybetmesi sonucunda söylediğini ifade etmemiz doğru olacaktır.


Soru : Aşağıdaki düzeneklerde aynı maddeden yapılmış büyüklükleri farklı K ve L küreleri, yükseklikleri eşit rampalardan serbest bırakıldığında zemindeki özdeş cisimleri sürükler. Hangi küre, cismi daha fazla sürükler?


Cevap: L cismindeki küre cismi daha fazla sürükler.


7. Sınıf Fen Bilimleri MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 87 Cevapları


7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 86-87 Cevapları MEB Yayınları
“7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 86-87. Sayfa Cevapları MEB Yayınları”

Soru : Yukarıdaki görsellerde yer alan kişilerin fiziksel anlamda iş yapıp yapmadığını nedenleriyle açıklayınız.


Cevap:   Yukarıdaki görsellerde yer alan kişilerin hepsi fiziksel anlamda iş yapmaktadır. Çünkü hepsi bir enerji harcamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. uzun süre ev işleri yapan annenizden enerjimiz tükendi halim kalmadı gibi sözler boyayabiliriz bunun sebebi vücutta tükenmekte olan yiyecek ve içeceklerin verdiği enerjinin son bulması olarak değerlendirilebilir hoşuna gitmiş Bir futbolcunun koşu sonrası ne kadar susadığını ve suya ihtiyaç duyduğunu görmek yine enerji kaybının meydana getirdiği bir olaydır enerji alabilmemiz için paketli ambalajlı gıdalardan uzak kalmalı ve vitamin açısından zengin olan yiyecek ve içecekleri tercih etmeliyiz unutmayalım ki hazır gıdalardaki enerji daha az ve kısa bir söyle de tükenir ve yağ oranı fazla olduğunu da hatırlamak gerekmektedir yalnız annemizin evde pişirdi yemekler vitamin açısından hem daha zengin hem de enerjinizi sağlayacak bütün insan illerde içinde barındırılmaktadır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.