Bugün ülkemizde nesli tükenmiş canlıların yok olma sebepleri neler olabilir? | Forum Sayfa Cevapları

Bugün ülkemizde nesli tükenmiş canlıların yok olma sebepleri neler olabilir?


Fen Bilimleri Öğretmeni

5. Sınıf Fen Bilimleri Bugün ülkemizde nesli tükenmiş canlıların yok olma sebepleri neler olabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bugün ülkemizde nesli tükenmiş canlıların yok olma sebepleri neler olabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Ülkemizde nesli tükenen canlılar hem doğal nedenlerden hem de beşeri nedenlerden dolayı olmaktadır. Doğal afetler, coğrafik şartlar, iklim değişiklikleri, savaşlar gibi pek çok nedenlerden dolayı canlıların nesilleri tükenmektedir.


Bugün ülkemizde nesli tükenmiş canlıların yok olma sebepleri neler olabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Her geçen bir bitkinin veya bir hayvanın nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Ülkemizde de bu sorun vardır. Bazı bitkiler bazı hayvanlar koruma altına alınmış durumdadırlar. Nesilleri tükenmekte olan bu canlıların nedenleri iki türlüdür. Biri doğal biri de beşeri nedenlerden dolayı olmaktadır. Doğal afetler, savaşlar, iklim değişikliği, kaçak avlanma, coğrafik şartlar, hayvanlara ve bitkilere zarar verme gibi nedenler görülmektedir. Çoğu insan bilinçsiz olduğundan dolayı hayvanları bilmeden veya bilerek nesillerinin tükenmelerine sebebiyet vermektedirler. Bundan dolayı bizim elimizde olan ve değiştirebileceğimiz sorunlara karşı çözüm bulmamız gerekmektedir. Böylelikle nesli tükenmekte olan canlıların yaşamlarını biraz uzatmış olabiliriz.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Bugün ülkemizde nesli tükenmiş canlıların yok olma sebepleri neler olabilir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak