Ders Notları

Felâk suresi bize hangi mesajları vermektedir? Sureye göre nelerden Allah’a (c.c.) sığınmamız gerekir?

7. Sınıf Din Kültürü Felâk suresi bize hangi mesajları vermektedir? Sureye göre nelerden Allah’a (c.c.) sığınmamız gerekir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Felak Suresi bizlere sığınılacak kötülükleri saymış ve mesaj olarak her kötülükten sığınmayı yol olarak göstermiştir. Bir kötülükten koruyacak olan her gücün üzerindeki güç olan Allah’ a kolay gelir.
Bu yüzden her anımızda ve korunmak istediğimiz şeylerde Allah’ a güvenmeliyiz. Dedelerimiz sayıları az ve silahları yok denecek kadar az olmasına rağmen birçok savaşta hep bu tevekkül ile galip gelmişlerdir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 7. Sınıf din kültürü ahlak bilgisi ders kitabımızı yer alan Felak suresinin anlamını öğrenmek istediğiniz zaman her zaman birbirimize yardımcı olan sayfa sitesini ziyaret ederek burada Felak suresinin anlamını ve bize öğrenmek istediklerini öğrendik verdiğiniz bilgiler ve cevaplar her zaman çok beğenerek takip ediyorum verdiğiniz cevapları defterime geçirdiğim zaman din kültürü dersi mi daha iyi bir şekilde anlıyorum Vedat suresini olduğu gibi Allahu Teala dünyayı kaynadı ve canlıları yarattığını görebiliyoruz Felak suresini özellikle namazlarda çok fazla okumalıyız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.