Ders Notları

Günlük yaşamda kullandığımız eşyaların hangilerinde mıknatıs bulunmaktadır?

4. Sınıf Fen Bilimleri Günlük yaşamda kullandığımız eşyaların hangilerinde mıknatıs bulunmaktadır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Günlük yaşamda kullandığımız eşyaların hangilerinde mıknatıs bulunmaktadır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Günlük yaşamımızda kullandığımız eşyaların çantalar ayakkabılar montlar Pusula gibi birçok konuda mıknatısları kullanıldığını ifade edebiliriz.


Günlük yaşamda kullandığımız eşyaların hangilerinde mıknatıs bulunmaktadır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İnsanların günlük yaşantısında birçok konuda mıknatıslar yardım konusunda ihtiyaç duyulmaktadır.

Günlük yaşamda kullandığımız eşyalar konusunda mıknatıslara örnek verecek olursak çantalarını kapaklarında montların düğmelerinde gömlekler ve tişörtlerde ayakkabılarda pusulalarda hoparlörde kulaklıklar da bilgisayarlarda ve buna benzer birçok konuda kullandığımız mıknatıslara örnek olarak verilebilir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Günlük hayatımızda kullandığımız birçok teknolojik alet te ve ev  eşyasında mıknatıs vardır. Çekim kuvveti ile elbetteki bu gibi teknolojik aletlerin kullanımını kolaylaştırmakta ve kullanımını daha güzel bir şekilde yapmaktadır. Örneğin buzdolabı da fırınlarda ketıllar da teknolojik telefonlarda bilgisayarlarda mıknatıs mı olduğunu bilmekteyiz. Ayrıca mıknatıslar sağlık alanında da kullanılmaktadır çekmiş olduğumuz birçok emar film ve çeşitli birçok alanlarda mıknatısı kullanılabildiğini söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.