Ders Notları

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) eşinin ve çocuklarının isimleri nelerdir? Yazınız.

4. Sınıf Din Kültürü Hz. Muhammed’in (s.a.v.) eşinin ve çocuklarının isimleri nelerdir? Yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Hz. Muhammed’in (s.a.v.) eşinin ve çocuklarının isimleri nelerdir? Yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:
Hz. Muhammed’in eşleri ;
Hz. Hatice, Sevde bin Zema, Hz. Aişe, Hz. Reyhan bin Zend, Hz. Zeynep, Ebu Ümeyye, Hafsa Bint Ömer, Ebi Süfyan ve Mariye’dir.
Hz. Muhammed’in çocukları ;
Kasım, Zeyneb, Rukiyye, Ümmü gülsüm, Fatima ve Abdullah tır.


Hz. Muhammed’in (s.a.v.) eşinin ve çocuklarının isimleri nelerdir? Yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:
Hz. Hatice : peygamberimizin ilk eşi olması dışında İslam’ı seçen ilk kişidir. Kendisi dul bir kadın olan Hatice 40 yaşında efendimiz 25 yaşında dır. Hz. Muhammed onun vefatına kadar başka hiç kimse ile evlenmemiştir.
Sevde bin Zema : Hatice ni. Ölmesi ile evinde kendine yardım etsin diye 55 yaşında dul bir kadındır. Hakkında kötü düşünülmesin diye nikah kıymış tır.
Hz. Aişe :Hicret’ten sonra evlendiği ilk kişidir. Çoğu kaynakta Hz. Muhammed’in en sevdiği ve sık sık fikir danıştığı eşi olarak gösterilir.
Reyhane bin Zent : Peygamberimiz ile evlendikten sonra İslam’ı seçmiştir.
Hz. Zeynep : Hz. Muhammed’in aynı zamanda halasının kızıdır.
Çocukları : Kasım, Zeyneb, Rukiyye, Ümmü gülsüm, Fatima ve Abdullah tır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Din kültürü ahlak bilgisi ders kitabınızda peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in eşlerinin ve çocukların isimlerini öğrendik elbetteki peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in ilk eşinin Hz Hatice olduğunu ve son Hz Ayşe olduğunu devamlı bilgilerinde öğrenmekle beraber çocuklarının da Hz Fatıma Hz Zeynep Hz Ümmü Gülsüm az etek kalsam hazreti Abdullah olduğunu genellikle din kültürü dersinde veya dini bilgiler konuşulurken çok sıkça duyarız yukarıda verdiğiniz bilgilerle bunu daha detaylı bir şekilde öğrenerek defterinize geçirdik verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim her zaman anlamadın ve öğrenmek istediğim konuyu bu sayfada bulabildiğim söyleyebilirim başarılarınızın devamını dilerim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.