Ders Notları

İstekleriniz ile ihtiyaçlarınız arasındaki farklılıklar nelerdir?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler İstekleriniz ile ihtiyaçlarınız arasındaki farklılıklar nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İstekleriniz ile ihtiyaçlarınız arasındaki farklılıklar nelerdir? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap : İstekleriniz kendi zevkinize beğeninize olan şeylerdir ihtiyaç ise yaşamanız için gerekli olan besin giyim yaşayacak yer gibi temel şeylerdir.


İstekleriniz ile ihtiyaçlarınız arasındaki farklılıklar nelerdir? konusu hakkında uzun bir yazı;


Cevap : İhtiyaçlarımız bizim yaşamamızı sağlayan ürünlerdir Örneğin ekmek su tuz şeker peynir süt zeytin gibi temel besinler olmadan beslenme meyiz.

İstekleri ise canımızın istediği keyfimize göre beynimize göre olur diyecek Olsa da olur olmasa da olur diyebileceğimiz ürünlerdir Örneğin jambon yemesekte olur yemesek de olur, temel besinlere ihtiyacımız varken Öncelikle jambon almak yanlış bir alışveriş olur Sadece kendi nefsimize göre almış oluruz Bu da bizim hatamız olur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İhtiyaçlarımızı yaşamımızı sürdürmek için gereklidir.Yemek yemek giyinmek barınmak eğitim hakkımızın tam bir şekilde almak ihtiyaçlarımız arasında yer alır. İsteklerimiz ise ihtiyaçlarımızın dışında olan ve yaşamımız boyunca gerekli olan olanaklardir.isteklerimizin ve ihtiyaçlarımızın farkında olarak bunları ayırmak ve aile bütçemize ona göre ayarlamak gerekir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.