Ders Notları

Ne tür kitaplar okursunuz?

7. Sınıf Türkçe Kitabı Ne tür kitaplar okursunuz? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Ne tür kitaplar okursunuz?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Ben genellikle roman ve hikaye kitapları okumaktan hoşlanıyorum. Böylelikle oradaki hayat hikayelerini çok merak ediyor ve kitabı olan ilgim daha çok artıyor. Zaman zaman biyografi veya tarih kitapları okusam da en çok roman okumaktan keyif alıyorum.


“Ne tür kitaplar okursunuz?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Ben en çok polisiye kitapları okumaktan hoşlanıyorum. Bu kitaplarda suçlular adlı dedektiflerin anlatıldığı, Gizem ve merak unsurunun ön plana tutulduğu kitaplardır. Böylelikle hem bir roman hikaye okuyormuş gibi hem de hayat hikayelerinden sıkılmayarak heyecanlı bir okuma gerçekleştiriyorum.

Ben en çok gezi kitapları okumaktan hoşlanıyorum. Farklı şehirleri tanımak farklı ülkeler hakkında bilgi sahibi olmak ve onlar hakkında araştırma yaparak resimlerini izlemek sanki onları gidiyor ve izliyor hissi veriyor. Bu yüzden zaman zaman diğer kitapları okusam da en çok keyif aldığım kitaplar yazı kitaplarıdır.

Ben en çok şiir kitabı okumaktan hoşlanıyorum. Şiir kitapları sıkmayan cümlelerle birçok manayı içlerinde barındırabiliyorlar. Yazarlar kendi duygu ve düşüncelerini, bir şeyi anlatmak istedikleri zaman onu farklı farklı tabirlerle akıcı bir şekilde anlatabiliyorlar.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Genellikle hoşuma giden birçok kitap çeşidini okumaktayım. Çeşitli birçok kitabı okuduğum zaman hayal dünyamı geliştiririm kitap okumak beni çok mutlu ediyor kitap okumakta çok bilgi ve becerik zaten bana yardımcı oluyor kitap okuduğumuz daha mutlu huzurlu ve bilgili olabiliyorum bazen ders yaptığım zaman derslerimdeki başarımı da kitap sayesinde olduğunu söyleyebilirim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.