Ders Notları

Sizce sofralarda kullanılan deniz tuzu deniz suyundan nasıl elde edilir?

7. Sınıf Fen Bilimleri Sizce sofralarda kullanılan deniz tuzu deniz suyundan nasıl elde edilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce sofralarda kullanılan deniz tuzu deniz suyundan nasıl elde edilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bence sofrada kullanılan deniz tuzu deniz suyundan buharlaştırılarak katı ve sıvı maddelerin ayrıştırılması sonucunda elde edildiğini ifade edebilirim.


Sizce sofralarda kullanılan deniz tuzu deniz suyundan nasıl elde edilir?konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Sofralarda kullandığımız deniz tuzu Deniz suyunun içerisinde var olan birleşik eden dolayı aşırı ısı verilmesi sonucunda suyun buharlaşması ile beraber elde edilen su buharından geri kalan Katı madde olarak ifade edebiliriz.

Sonuç olarak Bence sofralarda kullanılan Deniz suyu suyun buharlaşması sonucunda dipte kalan Katı madde tuzun olması sonucunda elde edildiğini ifade edebilirim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Soframızda bulunan sofra tuzunun denizlerden ve göllerden üretildiğini bilgilerle öğrendik ülkemizde bulunan tuz gölü’nde elbetteki ülkemizin büyük tuz üretimi ve büyük tuz ihtiyacı karşılanmaktadır. Soframızda bulunan tuzun Deniz tuzunun tuzlu olmasıyla ve buharlaşarak ayrıştığı meydana geldiğini öğrendik. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim başarılarınızın devamını dilerim her zaman ödevlerime buradan yapacağım.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.