Ders Notları

Yaşadığınız yer ve çevresinde insanların doğal ortam üzerinde değişiklik yapmasının sebepleri nelerdir?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Yaşadığınız yer ve çevresinde insanların doğal ortam üzerinde değişiklik yapmasının sebepleri nelerdir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Yaşadığınız yer ve çevresinde insanların doğal ortam üzerinde değişiklik yapmasının sebepleri nelerdir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Yaşadığımız yer ve çevresinde insanların doğal ortam üzerinde değişiklik yapmasının sebepleri hayatını devam ettirmek ve daha rahat bir hale getirmek içindir.

Bu faaliyetler nüfus ve yerleşme üzerinde doğrudan etki sağlar. Çünkü insanlar daha kolay iş buldukları daha rahat bir şekilde hayatlarını devam ettirebildikleri yerlerde yaşamayı tercih ederler ve buna bağlı nüfusta ona göre bir artış olur.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 5 sınıf sosyal bilgiler ders kitabınızdaki ödevlerinizi rahat bir şekilde yapmak birçok bilgiye ulaşmak ve ödevlerinizi daha iyi bir şekilde anlamak istediğiniz anforum sayfa sitesi ailesinden yardım alabilirsiniz bu sayfadaki bilgi ve cevapları baktığınız an sosyal bilgiler dersinde anlamadınız aklınıza takılan hiçbir soru kalmayacak buradaki bilgi ve cevapları çok severek ve çok beğenerek takip edebilirsiniz Forum sayfa sitesindeki bilgilerle her zaman ödev yapabilir ve ödevlerinizi başarılı bir şekilde bitirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.