Ders Notları

Yaşadığınız yörede en çok oynanan halk oyunları nelerdir?

3. Sınıf Türkçe Yaşadığınız yörede en çok oynanan halk oyunları nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yaşadığınız yörede en çok oynanan halk oyunları nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Yaşadığımız yere de en çok oynanan Halk oyunlarına Örnek vermek gerekirse halay horon örneklerini vermem doğru olacaktır.


Yaşadığınız yörede en çok oynanan halk oyunları nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Yaşadığımız yörede en çok oynanan Halk oyunlarına Örnek vermek gerekirse Zeybek halay kaşık oyunu Horon bar Hora karşılama gibi yöremizde en çok oynanan oyunlara örnek verebiliriz.

Yaşadığımız yere de oynanan Bu halk oyunları bizlerin gelenek ve göreneklerimizi yansıtan gelenek ve göreneklerimize uygun bir şekilde giyindiğime ve gelenek ve göreneklerimizin nesilden nesile aktarılmasını sağlayan önemli faktörler olarak kabul ediyorum.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Evlerde ve ülkemizin birçok bölgesinde çok fazla oynanan ve sevilen halk oyunları arasında halay horon erik dalı çiftetelli örnek olarak verilebilir. Bölge bölge değişiklik gösteren halk oyunları  farklılıklar gösterebilir. Genellikle hava şemmame gibi oyunlar davul zurna eşliğinde oynanır. Karadeniz bölgesinde kemençe eşliğinde horon oynamayı oldukça severler. Ayrıca Akdeniz ve Ege bölgesi’nde erik dalı halay çiftetelli gibi oyunlar oldukça sevilen ve beğenilen oyunlar arasında yer alır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.