5. Sınıf Din Kültürü

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 90-91-92 Cevapları Lisans Yayıncılık

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Bir Dede Olarak Hz. Muhammed (s.a.v.) Metni Soruları ve Cevapları Sayfa 90-91-92


Bir Dede Olarak Hz. Muhammed (s.a.v.) Metni Soruları ve Cevapları


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Lisans Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı


Soru : Sizce Hz. Muhammed (s.a.v.) nasıl bir dede idi?


Cevap : Sizce Hz. Muhammed (s.a.v.) nasıl bir dede idi?

Hz Muhammed s.a.v çocukları seven onları öpen ve başını okşayan bir dede olarak kabul edilmektedir. Peygamber efendimiz Hz Muhammed s.a.v  çocukların kokusunu Cennet Kokusu ile özleştirilmiş ve onları sürekli olarak sevmiştir.

Bir dede olarak Peygamber efendimiz Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem torunları olan Hz Hasan ve Hz Hüseyin’in Renkli olarak sevmiş oyunlar oynamış onları öpmüş gezdirmiş sevgisini göstermiş onlara güzel ahlaka haşlanmış ve İslam dinin güzelliklerini anlatmış olan bir dede olarak kabul edilmektedir.


Soru : Biz de dedemizle olan bir anımızı sınıfta arkadaşlarımızla paylaşalım.


Cevap :

Dedem de beraber bir gün köyde tarlaya giderek burada üzüm toplamak istedik üzüm toplarken anneler ölmüş olan bir tavşan yavruları gördük Bu tavşan yavrularını alarak eve götürdük eve götürdüm tavşan yavrularını süt vererek besledik. Artık tavşanlar büyüdü ve onları tarlaya geri bıraktık. Artık ne zaman tarlaya gidersek gidelim tavşanlar yanımıza hızlıca geliyorlardı.


5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Lisans Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 91 Cevabı


Soru : Senin de dedenle birlikte oynadığın özel bir oyunun var mı? Varsa arkadaşlarınla paylaşabilir misin?


Cevap : Senin de dedenle birlikte oynadığın özel bir oyunun var mı? sorusunun farklı ve

Senin de dedenle birlikte oynadığın özel bir oyunun vardır. Dedem de beraber genel olarak tarih hakkında konuşur ve sürekli olarak tarihte gelmiş geçmiş büyük insanlar hakkında bilgi alışverişinde bulunuruz. zaman içerisinde bu bilgi alışverişi neden de benim aramda bir bilgi yarışmasına döndü bu bilgi yarışmasına sürekli olarak kendini geliştirsem de dedem sürekli olarak galip çıkmaktadır.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. 5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 90-91-92. Sayfa Cevapları Lisans Yayıncılık Ders Kitabı sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  2. Peygamberimiz sallallahu aleyhi sellem çok iyi bir dedeydi Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem torunlarına sevgi gösteren onları seven onlarla oyun oynayan onlara dini eğitim ve ahlak eğitimi veren bir dedeydi sadece torunlarına değil bütün çocuklara öyle sevgi gösterir onlarla oyun oynayan onlarla eğlenirdi çocuklarda Peygamberimiz sallallahu aleyhi sellemi çok severlerdi

  3. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed s.a.v her konuda bizlere örnek olduğu gibi bir dede olarakta bizlere örnek davranışlara sahiptir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.