5. Sınıf Fen Bilimleri

5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 55 Cevapları SDR Dikey Yayıncılık

5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Eğlenerek Öğrenelim Cevapları Sayfa 55


Eğlenerek Öğrenelim Cevapları


5. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı  Dikey Yayıncılık Sayfa 55


EĞLENEREK ÖĞRENELİM


Soru : Aşağıdaki kavramları bulmaca kutusunda bularak bu kavramların üzerini çiziniz. Kalan harfleri soldan sağa birleştirerek aşağıdaki şifreyi bulunuz.


(HAYVANLAR, BİTKİLER, MANTARLAR, MİKROSKOBİK CANLILAR, BAKTERİ, ŞAPKALI MANTAR, OMURGALI, OMURGASIZ, ÇİÇEKLİ, ÇİÇEKSİZ, MEMELİLER, KURBAĞALAR, SÜRÜNGENLER, KUŞLAR, BALIKLAR, FOK, SERÇE, YILAN, GÜL, EĞRELTİ OTU, SU YOSUNU, KARTAL, YARASA, FARE, SÜNGER, SOLUCAN, DENİZANASI, SİNEK, KARA YOSUNU, ÇINAR, BALİNA, KARINCA, KELEBEK)


Cevap:

5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 55 Cevapları SDR Dikey Yayıncılık
“5. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı  Dikey Yayıncılık Sayfa 55 Cevapları”

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çevremizde görmüş olduğumuz canlılar hayvanlar insanlar bitkiler mantarlar ve gözle görülmeyen küçük bakteriler ve mikroplar olarak bilinmektedir. Çevremizde gördüğümüz canlıların hepsi beraber yaşamaktadır bitkiler ve hayvanlar ormanlarda yaşayabilirler hayvanlar ise genel ortamlar ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bir arada yaşayan canlılardır elbette ki hayvanlar insanlara bir bitkiler bir arada yaşayan canlıları oluşturmaktadır. Çevremizde gördüğümüz canlılara örnek vermek istediğimiz zaman elbetteki insanları ağaçları bitkileri sokak hayvanlarını ve ormanda yaşayan tüm hayvanları örnek olarak göstermek mümkündür.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.