6. Sınıf Din Kültürü

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 63-66-68 Cevapları Dörtel Yayıncılık

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 63-66-68 Cevapları Dörtel Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 6. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Bazı Zararlı Alışkanlıklar konusunun yer aldığı 6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 63-66-68 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 63-66-68 Cevapları Dörtel Yayıncılık

6.Sınıf Dörtel Yayıncılık Din Kültürü Ders Kitabı 63-66-68 Sayfa Cevapları Bazı Zararlı Alışkanlıklar

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 63 Cevapları Dörtel Yayıncılık

Soru : Alkollü içki ve uyuşturucu, insanlara ne gibi zararlar verebilir?
Cevap: Alkollü içki ve uyuşturucu maddeler insanların vücut sistem ve organlarına zarar veren, hastalık yayan, zehirleyen ve insanların bilincini kaybederek hareket etmesine yol açar. İnsanın kendine verdiği zararın yanı sıra bilinçsizce yapılan hareketler sonucu çevredeki insanlar zarar görebilir.

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 66 Cevapları Dörtel Yayıncılık

“İçki öldürür, kumar söndürür.” “Bağımlı olma, özgür ol!” “Parasını el, dumanını yel alır.”

Soru : Yukarıdaki sözlerde verilmek istenen mesaj nedir? Arkadaşlarınızla konuşunuz. Siz de bunlara benzer sözler belirleyip yazınız.
Cevap: Kumar, içki ve buna benzer alışkanlıklar insanların kendine, çevresine ve ailesine yaptığı en büyük zararlardandır. İnsanlar bu tarz alışkanlıklarıyla kendi sağlığına zarar verir, ailelerini dağıtır, çevresindekilerden uzaklaşarak ilişkileri bozulur.

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 68 Cevapları Dörtel Yayıncılık

Soru: Kötü alışkanlıklar edinmek insanın kendi elleriyle kendini tehlikeye atması sayılır mı? Niçin? Yukarıdaki ayeti de dikkate alarak kötü alışkanlıklar konusunu sınıfınızda tartışınız.
Cevap: Evet sayılır. Çünkü herkesin kendi iradesi vardır ve kötü alışkanlıklar edinmek iradeyle olacak bir şeydir. Aynı şekilde kötü alışkanlıklardan uzaklaşmak ve hiç kötü alışkanlık edinmemek bir iradedir.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Alkol uyuşturucu Kumar gibi zararlı alışkanlıklar insanların hayatını aile hayatını toplum hayatını yok edeceği gibi bütün maddi ve manevi histeride ortadan kaldıracağını Aklımızdan çıkarmamak gerekmektedir Bu nedenle sürekli olarak bu zararlı alışkanlıklardan uzak durmalı Yüce Allah’ın bize helalkıldıklarını yemeli haram kıldık larından ise uzak durmamız gerekiyor.

  2. 6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 63-64-65-66-67-68. Sayfa Cevapları Ders Kitabı Dörtel Yayıncılık sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  3. 6. sınıf din kültürü ders kitabı cevaplarınızı çok beğendim ellerinize sağlık.

  4. Alkol içki uyuşturucu insan sağlığına çok zarar vermektedir kanser ölüm ve birçok hastalığa sebebiyet verir bunun için alkol içki uyuşturucu en uzak durmalıyız bunlar insan aklını yitirdiği için bunları içmemeli kullanmamalıyız

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.