6. Sınıf Din Kültürü

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 69-70-71 Cevapları Dörtel Yayıncılık

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 69-70-71 Cevapları Dörtel Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 6. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Zararlı Alışkanlıklara Başlama Sebepleri konusunun yer aldığı 6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 69-70-71 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 69-70-71 Cevapları Dörtel Yayıncılık

6.Sınıf Dörtel Yayıncılık Din Kültürü Ders Kitabı 69-70-71 Sayfa Cevapları Zararlı Alışkanlıklara Başlama Sebepleri

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 69 Cevapları Dörtel Yayıncılık


Soru : “Üzüm üzüme baka baka kararır.”, “Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.” atasözlerinde verilmek istenen mesaj nedir?
Cevap: Bizlerin arkadaşlık konusunda ne kadar dikkatli olmamız hakkında bilgi verilir. Gün geçtikçe insanların sürekli olarak arkadaşlarına benzediğini ve bu nedenle arkadaşlarımızı güzel ahlaklı, iyi sözlü kişilerden seçmeleri gerektiği gerektiği hakkında bizlere bilgiler vermektedir.

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 70 Cevapları Dörtel Yayıncılık

(Buharî, Büyû, 38; Müslim, Birr, 146.)

Soru : Kötü alışkanlıklara yönelmede arkadaş çevresinin etkisi nedir? Yukarıdaki hadisi de dikkate alarak düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: İnsanlar, sürekli vakit geçirdiği arkadaşlarına zaman içerisinde benzeyerek onların yaptığı davranışları yapabilirler. Bu nedenle arkadaşlarımızın kötü alışkanlıklara sahip olması zamanla bizimde o alışkanlıklara yönelebileceğimizi gösterir.

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 71 Cevapları Dörtel Yayıncılık

ETKİNLİK

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 69-70-71 Cevapları Dörtel Yayıncılık
6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 69-70-71. Sayfa Cevapları Ders Kitabı Dörtel Yayıncılık

Soru : Yukarıdaki şema zararlı alışkanlıklara başlamanın sebepleri konusunda sizlere nasıl bir fikir vermektedir? Sınıfta arkadaşlarınızla değerlendiriniz.
Cevap: Yukarıdaki şemada insanların kötü alışkanlıklara hangi sebeplerden başladığına dair bilgiler verir. Bu sebeplere karşı önlem alarak ve uzak durarak zararlı alışkanlıklardan uzak durabiliriz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Bir kişinin kötü alışkanlıklara başlamasının temel sebeplerinden bir tanesi de etrafında varolan arkadaş çevresinin kötü alışkanlıklara meyil etmesi ve bunu kullanmaları ndan dolayı kaynaklanmaktadır. İşte bu nedenle kötü alışkanlıklardan uzak durmak için sürekli olarak arkadaşlarımızı Müslüman güzel ahlaklı adaletli ve doğru sözlü kişilerden seçmeli kötü alışkanlıklar kullanan arkadaşlardan uzak durmalı ve kendimizi korumamız gerektiğini Aklımızın bir tarafına not etmemiz gerekmektedir.

  2. 6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 69-70-71. Sayfa Cevapları Ders Kitabı Dörtel Yayıncılık sayfa cevaplarının video anlatımı siz değerli ziyaretçilerimiz için eklenmiş, videodan ders kitabı sayfa cevaplarını izleyebilirsiniz.

  3. Üzüm üzüme baka baka kararır bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim atasözleri bize arkadaşımızın yani kendi temsilcimizi olduğu kişileri söylemektedir yani arkadaşımız aslında biziz çünkü onun kötü huylarını veya iyi huylarını kendimize çeker ve kendi iyi kötü huylarım ona iletiriz bunun için arkadaş seçerken Müslüman güzel ahlaklı güvenilir arkadaşlar seçmeliyiz.

  4. 6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi cevaplarını buradan yaparak öğretmenimin beğenisini kazandım.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.