6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 58-59-60 Cevapları Tutku Yayınları

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Kitabı Peygamberimize Salavat Cevapları Sayfa 58, 59, 60


Peygamberimize Salavat Metni Cevapları


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 58 Cevapları


Soru : “Salatü selam getirmek, salavat getirmek” ne demektir. Arkadaşlarınızla konuşunuz.


Cevap:

“Allah ve melekleri, Peygamber’e çok salavat getirirler. Ey müminler! Siz de ona salavat getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.” Ahzâb Suresi, 56. Ayet

Salât ü selam; Hz. Muhammed (s.a.v) için yapılan dua, Peygamber Efendimiz’in adı anıldığında söylenen dua mahiyetindeki söz demektir.


6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Tutku Yayınları Sayfa 60 Cevapları


Soru : Defterinize, Peygamberimize (s.a.v.) olan duygularınızı, sevgi ve bağlılığınızı ifade eden bir mektup yazınız. Bu mektubu sınıfınızda okuyunuz.


Cevap: Sevgili Peygamberim;

Küçüklüğümden beri ailem sürekli seni anlatır, sevmemi söylerdi. Büyüdükçe seni daha iyi tanıdım. Sen bizim hem kurtarıcımızsın hem de yol gösterenimizsin.

Örnek almamız gereken, doğruluğu, dürüstlüğü, merhameti, şefkati ile bilinen bir insansın. Çocukları seviş tarzın, onları dinlemelerin beni hep kıskandırmıştır. Bende seni görmeyi çok isterdim. İnşallah bir gün buluşuruz efendim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. bu sayfa benim için Peygamberimize olan duygularımı ifade etmek için harika bir fırsat oldu. Ona olan sevgi ve bağlılığımı ifade etmek için bir mektup yazdım. Onun bize öğrettiği değerleri ve rehberliği hakkında konuşurken, duygusal bir bağ kurabildim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.