Ders Notları

Adaletli bir insan olmak için neler yapılmalıdır? Anlatınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Adaletli bir insan olmak için neler yapılmalıdır? Anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Adaletli bir insan olmak için neler yapılmalıdır? Anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Adaletli bir insan olmak için ilk olarak karşımıza var olan Kişilerin haklarına saygı duymamız anayasal düzlemde belirlenmiş olan kuralların bilinmesi ve bu kurallar çerçevesinde başkalarının haklarına saygı duyarak kendi haklarımızın da en iyi şekilde kullanılması adaletli olmak için temel esas olacağını ifade edebiliriz.

Sonuç olarak başkalarının haklarına saygı duymamız onların haklarını ihlal etmememiz rahat bir şekilde onların yaşayabileceği alanları Onların özel hayatı olduğunu bilerek zarar vermeden kendi kurallarımız çerçevesinde uymamız adaletli olmak için yeterlidir.


Adaletli bir insan olmak için neler yapılmalıdır? Anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Adaletli bir insan olmak için anayasal kurallar gelenek ve göreneklerimiz dinsel kurallarımızı en iyi şekilde bilerek Bu kurallar çerçevesinde insanlara saygı ve sevgi içerisinde olarak adaletli olabiliriz.

Bir insanın yazılı olan ve yazılı olmayan kurallar çerçevesinde güzel ahlak saygı sevgi ve güler yüzlü olması iletişimin en iyi şekilde güzel ahlak çerçevesinde yapılması güzel bir adaletli insan olmak için temel esas alınmalıdır.

Sonuç olarak insanın adaletli olması nesilden nesile aktarılan gelenek ve göreneklerin dinsel ögelerin ve Devletimiz tarafından belirlenmiş olan yazılı kuralların en iyi şekilde uygulanması ile olabileceğini ifade edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Adaletli bir insan olmak istiyorsak elbette ki her zaman haklıyım savunmalı ve doğru söylemeliyiz. Adaletli bir insan her zaman güvenilir insandır. Adaletli olmak doğruyu söylemek elbetteki toplum içerisindeki sevmemize ve saygımızı artmasına yardımcı olacaktır. Adalet her şeyin başında gelir elbetteki yöneticilerin tüm insanların veya arkadaşlar arasındaki ilişkilerde bile Adalet olduğu zaman ilişkiye daha uzun sürdüğünü ve daha güzel bir ilişki kurulduğunu gözlemleyebiliriz adaletli olmak elbette ki güveni huzuru saygıyı sevgiyi beraberinde getirir zaten yalan söylememek doğruyu konuşmak haklıyı savunmak elbette ki tüm ilişkilerin temel ilkesidir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.