Ders Notları

Ailenizdeki iş bölümlerine örnekler veriniz.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları Ailenizdeki iş bölümlerine örnekler veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ailenizdeki iş bölümlerine örnekler veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Annem : işten geldikten sonra yemek yapmak.

Babam : işten geldikten sonra evi toplamak ve temizlemek.

Ben : Odamı ve oyuncakları toplamak.


Ailenizdeki iş bölümlerine örnekler veriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Annem : Evlerde var olan işleri yapar ve bizlerin hayatını düzenleyerek bizlere yardımcı olmaktadır. Bana ödevlerimde yardımcı olur.

Babam : İşe giderek evimizin ihtiyacı olan maddi kazancı elde eder. Eve geldiğinde evde anneme ve bana ödevlerimde yardımcı olur.

Ben : Odamı ve oyuncakları toplamak. Ödevlerimi yapar ve yarın için okul çantamı hazırlarım. Çöpleri atarım ve çiçekleri sularım.

Kardeşim : Odasını toplar. Anneme yardım eder. Evin ihtiyacı olan ufak tefek eşyaları almak için bakkala gider.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Aile bireyleri arasında iş bölümü yapma ev işlerini kolaylaştırmaktadır.örneğin biz çocukların odalarını toplanması ders programını yapması Birsel bakımına Özen göstermesi ve büyüklerimize kısmı işlemlerde yardım etmemiz iş bölümümüz arasında yer almaktadır.anne ve babalarımız birbirlerine yardım ederek ev işlerini kolaylaştırır örneğin babamız alışverişi yapar çöpü dökebilir ve ödevlerimizi yardımcı olabilir annemize ise sofrayı kaldırma da çok büyük temizliklerde yardım ederek iş bölümünü kolaylaştırabilir annemiz de yapmış olduğu işlerde hepimizin yardımcı olması gerektiğini biliriz annemize ev temizliğinde yardımcı olmak toz almak çamaşır katlamak gibi basit işleri yaparak ev işlerine yardımcı olabiliriz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.