Eğitici Yazılar

Astronot ile ilgili hikaye

Bu konuda  Astronot ile ilgili hikaye konulu hikaye örneği kısa özeti ve uzun hikaye örneği hakkında bilgileri ele alacağız. 


Astronot ile ilgili hikaye konulunun kısa özet hikaye örneği


Cevap :
Astronot veya Kozmonot uzay insanı anlamına gelmektedir uzayda çalışmalar yapmak için özel eğitimler alan Bu kişiler insanlı uzay uçuşlarında görev almışlardır ve hala Amerika Birleşik Devletleri’nde NASA da bir çok astronot bulunmaktadır.
Günümüzde sadece devletler değil özel şirketlerde bu uzay yarışına katılmış hatta zengin insanlar astronot eğitimleri alarak uzay turisti diye bir kavram oluşturmaktalar.
Belkide gelecekte aya turlar marsa ise yaşam kolonisi kurarak yeni yaşanacak bir gezegen oluşturacak lar.


Astronot ile ilgili hikaye konulunun uzun ayrıntılı hikaye örneği


Cevap :
Uzay çağında o kadar geliştirilmiştir ki artık uzaya gitmek çok kolay bir hale gelmişti uzay mekikleri uzay araçları araştırma yapan Astronotlar bilim insanları ülkelerin Mars üzerinde kurdukları koloniler şeklinde yeni yaşanılan şehirler oluşturulmaya başlanmıştır artık
Dünyamız ve Mars arasında güzergah üzerinde bulunan bir kara delik Bilim insanlarının dikkatini çekmişti bu kara delik bilinmezin olduğu bir noktaydı karadelikler uzayda her zaman ne olduğu bilinmeyen boşluk vardı Astronotlar arasında bu kara deliğe gönüllü olarak gidebilecek bir astronot istiyorlardı
Kaptan Erok isminde bir astronot gönüllü olarak karadeliğe gidebileceğini söyledi uçuş hazırlıklar yapıldıktan sonra uzay mekiği kara deliğe gitmek için geriye sayma başlamıştı gönüllü olan astronot eşi ve kızıyla vedalaştıktan sonra uzay mekiğine bindi ve kara deliğin tam ortasına doğru geçişini yaptı kara deliğin diğer tarafına geçtiğinde ise hala dünyaya çok yakın olduğunu fark etti birkaç saatlik uçuştan sonra dünyaya tekrar iniş yapmak için kule ile bağlantı kurmaya çalıştı fakat işte bir terslik vardı kule bağlantısı artık yoktu herhangi bir bir frekans bağlantısı algılayamıyor de cihazlar dünya yaklaştığında dünyanın daha yeşil olduğunu fark etti kendisi gittiğinde birkaç saat geçtiğinin farkında olan astronot dünyanın nasıl bu kadar yeşil olduğunu merakla gözlemlendi.
Uçuş koordinatları otomatik olarak yüklenmiş olan uzay mekiği ineceği yeri Dünya üzerinde işaretle olduğu için o alana iniş yapacaktı fakat alanın uçsuz bucaksız bir düzlükte orman olduğunu fark etti kendi kendine
Uzay mekiğinin Hafızası karıştı galiba amazonları indiriyor beni diyerek düşündü merkezde bağlantının kopması bundan olabilirdi uzay mekiğinin düz alana inmesi ile birlikte uzay mekiğinden çıkış yapan astronot dev gibi ağaçlar ve Yaprakların olduğu çeşitli kuş seslerinin yükseldiği vahşi bir duaya inmiştim eline içi Paris cihazına alan astronot hangi alanda olduğunu bulmaya çalıştı Fakat o da çalışmaktaydı Ormandan çıkmaya çalışan astronot bir süre yürüdükten sonra hiç duymadığı bir ses duydu. Sesin ne olduğunu merak ederek sese doğru yöneldi sese doğru yöneldiğinde Şunu fark ettim karşısında gördüğü bir dinozor cinsi idi bu dinozor hiçte dost canlısı durmuyordu hemen saklandı yerini belli etmemesi gerekiyordu yeniden uzay mekiğine dönmesi gerekiyordu. Geçtiği kara delik kendisinin zamanda atlamasına sebep olmuştu ve de çağlar öncesi bir döneme gelmişti.
Henüz insanlık çağının başlandığı bu zaman çağından çıkmak için tekrar mekiğiyle uçuşa geçip kara delikten geçmeliydi. Kedini belli etmeden etrafındaki yaratıklara yavaş yavaş yol almaya başladı tam uzay aracına gelmişti ki uzay aracının etrafına bir insan kalabalığı gördü.
Bu da neydi insanlık henüz başlamamış olmalıydı fakat bu adamlar ilkel tipte kabile bile değildi ellerinde mızrak, yay, ok, kılıç bile yok tu tam tersine modern bir silah ve de orduya sahiptiler.
Kafası tamamen karışan astronot ya ben çıldırdım ya dünya çıldırdı diye düşünürken arkadan birisi hadi kalk dedi.
Oğlum sabah oldu okula geç kalıyorsun diyen annesi ni görünce çocuk çok sevindi çok şükür rüyaymış bu kadar çok oyun oynarsan olacağı bu diye düşündü.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Türkçe ders kitabım da öğretmenimizin vermiş olduğu bu ödevde astronotla ilgili bir hikaye yazmak istediğim zaman diğer ders kitaplarındaki ödevlerimi ve konuları ulaşabildiğim ve yaptığım Forum sayfa sitesi cevaplarını ziyaret ederek burada verdiğiniz bilgileri ve cevaplara ulaşarak çeşitli konuları ve güzel bilgilere ulaştım astronot hakkında bir hikaye yazdığım zaman sizin vermiş olduğunuz bilgiler ne bu hikayeyi yazdım sizin verdiğiniz bilgileri ve hikaye çok oldukça beğenerek güzel bir şekilde defterime geçirdim ödevimi bitirdim sizlere çok teşekkür ederim bu dersleri de bana yardımcı olduğunuz her zaman Türkçe dersi ve buradan yapacağım.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.