Ders Notları

Çağrı Bey’in yukarıdaki konuşmasını nasıl tamamlayabilirsiniz? Söyleyiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çağrı Bey’in yukarıdaki konuşmasını nasıl tamamlayabilirsiniz? Söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çağrı Bey’in yukarıdaki konuşmasını nasıl tamamlayabilirsiniz? Söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap: Çağrı Bey; benden öncekiler ganimet ve Keşif için Anadolu’ya akınlar yapmıştır Ben ise sadece ganimetle Keşif için gelmedim aynı zamanda bu toprakları bize yurt edinmek için geldim’ şeklinde devam ettirilebilir.


Çağrı Bey’in yukarıdaki konuşmasını nasıl tamamlayabilirsiniz? Söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı ;


Cevap: Büyük Selçuklu Devleti’nin Hakan’ı Çağrı Bey Anadolu’yu fethetme fikrini şu kelimeliri ile açıklamıştır. Benden öncekiler ganimet ve Keşif için Anadolu’ya akınlar yapmıştır. Ben ise sadece ganimetle keşif için gelmedim aynı zamanda bu toprakları bize yurt edinip küffar üzerine buradan bir mızrak gibi kalbine saplamak için alacağım.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. çağrıbey Türkleri Anadolu’dan hızla ilerleten ve Türk topraklarına büyük önem veren bir komutandı çağrı Bey’in fethettiği topraklarla Selçuklu devleti kurulmuştur çağrı bey her seferinde askerlerine ve yakında bulunan komutanlarına Türk topraklarını fethetmeye lerini ve burada uygarlıklar bulunmalarını istemiştir çünkü bu toprakların ne kadar kıymetli ve özel olduğunu biliyordu bu sebeple çağrıbey yaptığı birçok seferler ne topraklarına Toprak katmıştır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.