Aldığınız ürünün barkodu olmazsa ne gibi zorluklarla karşılaşırsınız? Yazınız. | Forum Sayfa Cevapları

Aldığınız ürünün barkodu olmazsa ne gibi zorluklarla karşılaşırsınız? Yazınız.


Türkçe Öğretmeni

5. Sınıf Türkçe Aldığınız ürünün barkodu olmazsa ne gibi zorluklarla karşılaşırsınız? Yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Aldığınız ürünün barkodu olmazsa ne gibi zorluklarla karşılaşırsınız? Yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Barkodlar ürünlerin kimlikleridir. İnsanlar kimliksiz olamayacağı gibi ürünlerde barkodsuz olamaz. Barkod üzerinde ürünün hangi ülkenin malı olduğu işletmecisi fiyatı gibi, gerekli bilgiler barkod üzerinde işlidir.

Eğer aldığınız malın üzerinde barkod yoksa o ürünün geldiği yer bilinmez. Kaçak mı, yasal olmayan yollarla mı ülkeye girdi anlaşılamaz.


Aldığınız ürünün barkodu olmazsa ne gibi zorluklarla karşılaşırsınız? Yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Barkod sistemleri sayesinde market ve mağazalarda işlemler daha hızlı ve hatasız az maliyetli, stok durumu kontrol altında tutularak pratik bir şekilde güvenilir, olarak ilerlemesini sağlar. Mağazadan veya marketten aldığımız bir ürünün üzerinde barkod olamaması durumunda bunu yetkililere bildirilmesi gerekir.

O ürün o mağazaya ve ya markete ait olmayabilir, barkodu olmayan bir ürün satın alınamaz. Ayrıca bu ürün size satıldığı takdirde geri iade etme ve değiştirme gibi haklarınızdan mahrum olmuş olursunuz. Tüketici haklarımızı koruyabilmemiz için aldığımız ürünler üzerinde barkod olmasına mutlaka dikkat etmemiz gerekir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Aldığınız ürünün barkodu olmazsa ne gibi zorluklarla karşılaşırsınız? Yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!