Ders Notları

Aldığınız ürünün barkodu olmazsa ne gibi zorluklarla karşılaşırsınız? Yazınız.

5. Sınıf Türkçe Aldığınız ürünün barkodu olmazsa ne gibi zorluklarla karşılaşırsınız? Yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Aldığınız ürünün barkodu olmazsa ne gibi zorluklarla karşılaşırsınız? Yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Barkodlar ürünlerin kimlikleridir. İnsanlar kimliksiz olamayacağı gibi ürünlerde barkodsuz olamaz. Barkod üzerinde ürünün hangi ülkenin malı olduğu işletmecisi fiyatı gibi, gerekli bilgiler barkod üzerinde işlidir.

Eğer aldığınız malın üzerinde barkod yoksa o ürünün geldiği yer bilinmez. Kaçak mı, yasal olmayan yollarla mı ülkeye girdi anlaşılamaz.


Aldığınız ürünün barkodu olmazsa ne gibi zorluklarla karşılaşırsınız? Yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Barkod sistemleri sayesinde market ve mağazalarda işlemler daha hızlı ve hatasız az maliyetli, stok durumu kontrol altında tutularak pratik bir şekilde güvenilir, olarak ilerlemesini sağlar. Mağazadan veya marketten aldığımız bir ürünün üzerinde barkod olamaması durumunda bunu yetkililere bildirilmesi gerekir.

O ürün o mağazaya ve ya markete ait olmayabilir, barkodu olmayan bir ürün satın alınamaz. Ayrıca bu ürün size satıldığı takdirde geri iade etme ve değiştirme gibi haklarınızdan mahrum olmuş olursunuz. Tüketici haklarımızı koruyabilmemiz için aldığımız ürünler üzerinde barkod olmasına mutlaka dikkat etmemiz gerekir.


 

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Barkod olmasaydı herşey daha ucuz olurdu oh hayata vak yat anam yat araba bile 50 kuruş olurdu

  2. Bence harika bir ödev sayfası çünkü işime yaradı ve ödevlerimi hızlıca yapmış oldum
    NOT:Çooook ama çooook teşekkürler forumsayfa.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.