Ders Notları

Drone taşımacılığı hayatımızı nasıl etkileyecektir?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Drone taşımacılığı hayatımızı nasıl etkileyecektir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Drone taşımacılığı hayatımızı nasıl etkileyecektir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Drone insansız hava araçlardır. Üzerinde bir kamerayla uzaktan kumanda ile kontrol edilir. Drone lar günümüzde yayın olarak çekim yapmak için kullanılmaktadır.

Reklam filmleri, uzun metrajlı filmler, tanıtımlar, düğün çekimleri gibi birçok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Dronelar gelecekte daha yaygın olarak kullanılması planlanmaktadır.


Drone taşımacılığı hayatımızı nasıl etkileyecektir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Dronelar insansız hava taşıtlarıdır. Droneların geliştirilmiş üst sistemleri ise ihalar ve sihalardaır. Bu araçlar savunma  sistemlerinde kullanılmaktadır. Dronelar ise sivil hayatımızın içerisinde bir kamera ile uzaktan kumanda ile kontrol edilen küçük cihazlardır.

Günümüz teknolojisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Reklam çekimleri, sinema filmleri, tanıtım filmleri düğün salonlarında, düğün çekimlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Gelecekte Droneları daha yaygın şekilde ve farklı alanlarda kullanılması planlanmaktadır.

Bunların en önemlisi taşıma transfer sistemidir. Teslimat yapabilecek imkanlara sahip olabilecek olan Drone lar market alışverişinizi Evinizin adresine telefonunuzda bulunan konum bildiriminde göre getirecek, size teslim edecektir. Aynı şekilde kargo şirketleri teslimatlarını aynı dronelarla yapabilme imkanına sahip olacaklar.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Drone günlük hayatımızda yavaş yavaş yer almaya başlamıştır. Avrupa ülkelerinde ve dünyanın birçok yerinde drone taşımacılığı ve aramacılığı sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Örneğin bir şey aramak istediğimi zaman veya bir bölgeyi taramak istediğimiz zaman dronlar sayesinde kısa bir şekilde edebiliyor ve inceleye biliyoruz. Ayrıca dronlar sayesinde paket taşımacılığı da yapılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.