Ders Notları

İstiklâl Marşı bizim için neden önemlidir?

4. Sınıf Türkçe İstiklâl Marşı bizim için neden önemlidir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İstiklâl Marşı bizim için neden önemlidir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

İstiklal Marşı bizim için bağımsızlığımızı temsil etmesi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin nasıl kurulduğu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin nasıl elde edildiği hakkında bizlere yaşanmış olan mücadeleleri ve yaşamış olduğumuz sıkıntıları anlatmasın dan dolayı bizler için kutsal sayılan çok önemli olan bir Marşımız yani bağımsızlık Marşımız olarak kabul edilmesi gerekir.


İstiklâl Marşı bizim için neden önemlidir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İstiklal Marşı Mehmet Akif Ersoy tarafından bağımsızlığımızı temsil etmesi amacıyla yazılmış olan çok önemli bağımsızlık Marşımız olarak kabul edilir.

İstiklal Marşı’nın bizler için önemli olmasının temel sebebi bu cennet vatanı nasıl kazanıldı hakkında bizlere bilgiler vermesi gazilerimiz ve şehitlerimiz hakkında bizlere bilgiler vermesi bu vatan için dökülen kanların nasıl döküldüğü ve düşmanlarımız ve kardeşlerimiz hakkında birçok bilgiler vermesi ay yıldızlı bayrağımızın bizler için ne kadar önemli olduğunu anlatan Bu marş bizler için hayati önem taşımaktadır.

İstiklal Marşı kısaca şehitlerimiz gazilerimizi Vatan sevgimizi ay yıldızlı bayrağımızı Vatan sevdamızı Mustafa Kemal Atatürk’ü Dinimizi kutsallarımızı anlatması açısından bizler için çok önemlidir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İstiklal marşı Kurtuluş Savaşı’nda bu cennet vatan topraklarını koruyan ve kollayan Türk milletine yazılmış olan ve verilmiş olan milli mücadeleyi en güzel şekilde dinlendiren ve bunu ifade eden 10 kıtalık özgürlük ve bağımsızlığımızı ifade eden milli marşımız olarak bilinir. Mehmet Akif Ersoy’un yazmış olduğu İstiklal marşı Türk milletinin bağımsızlığını ve özgürlüğüne en güzel şekilde ifade eder. Milli bayramlarda birçok özel günlerde İstiklal marşı’mızın ilk iki kıtası gururla söylenir ve bayrağımız göklere çekilir. İstiklal marşı Türk toplumunun ne kadar kararlı ve azimli olduğunu gösteren ve bu vatan topraklarını asla düşmanlara veremeyecek bir yapıya sahip olduklarını dinlendiren bir marş tır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.