Ders Notları

Büyüklerinizden dinlediğiniz bir hikâyeyi arkadaşlarınıza anlatınız.

3. Sınıf Türkçe Büyüklerinizden dinlediğiniz bir hikâyeyi arkadaşlarınıza anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Büyüklerinizden dinlediğiniz bir hikâyeyi arkadaşlarınıza anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bir gün Annem Arkadaşlarıyla beraber oyun oynamaya gitmişti. Oyun oynadıkları sırada yuvadan kuş yavrusu düştüğünü gördüler.

Arkadaşlar bir araya gelerek yuvadan düşen kuşun tekrar yuvaya konulması gerektiği hakkında yardımlaşma ile beraber duşu ailesinin yardımıyla beraber merdiven getirerek kuşu tekrar yuvasına bıraktılar.


Büyüklerinizden dinlediğiniz bir hikâyeyi arkadaşlarınıza anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bir gün dedim de beraber bahçede bahçeye eğlenirken yavru bir tane kuş gördük. Bu kuşu yuvasını beden da beraber bahçede karşı karşı bütün ağaçları dolaşarak en sonunda bulmuştuk.

Kuş vurmak için Dedem Bir merdiven yardımıyla yukarı çık ve kuşu yuvasına koyduktan sonra annesi gelmiş ve çevreye gözlemliyordu. Sesinin çok sevindiği her halinden belliydi.

Dedem bu durumda bizlerin hayvanlara yardım etmemiz konuşsunlar ne kadar önemli bir iş yaptığımızı ve bahçede çalışarak su kaynağını onların uyumasını yanından geçerek onların su ihtiyacını karşılamamız gerektiği hakkında bir fikir sunduğu ve bu da beni çok mutlu etti.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Büyüklerimizden genellikle kurban ve ramazan Bayramı’nda yapmış oldukları hazırlıkları ve o dönemde nasıl giydiklerini nasıl çok eğlendiklerini yeni aldıkları elbiseleri bayram için nasıl bir heyecanla sakladıklarını her zaman dinleriz. Eskiden günümüzde olduğu gibi büyüklerimizin oyuncakları ve elbiseleri çok fazla yoktu bu sebeple onlara alınan yeni bir elbise veya oyuncağı çok sever arkadaşları ile paylaşır ve oldukça heyecanlı alırlardı aynı şekilde de bayramlarda arkadaşlarıyla şeker Bahar kutlamaları büyüklerini ziyaret etmeleri bayramlarda yapılan tatlıların de yemeklerini zevk beğenmesi oldukça anlatılan büyüklerimiz anıları arasında yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.