Ders Notları

Dinlediğiniz “Sokak” metninden hareketle yeni bir metin oluşturunuz.

5. Sınıf Türkçe Dinlediğiniz “Sokak” metninden hareketle yeni bir metin oluşturunuz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Dinlediğiniz “Sokak” metninden hareketle yeni bir metin oluşturunuz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Her Yerde Terbiye

Bir gün Hasan ile Mustafa piknik alanında gitmeye kadar vermişler. Piknik alanında gitmek için gerekli olan eşyaları hazırlamış ve yola koyulmuşlar. Gittikleri yere vardıklarında çevrede çok fazla çöp olduğunu görmüş ve üzülmüşlerdir.

Eşyalarını bir yere bırakarak çevreyi temizlemeye başlamışlar bunları gören diğer insanlar onlara yardım etmeye karar vermişler. Piknik alan kısa sürede bütün çöplerden arınmıştır. Bunun sonucunda bütün insanlar temiz bir şekilde eğlencelerine devam etmişlerdir.


İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Çok haklısınız bence bu metnini herkes okumalı ben buna ne kadar artı kullananilyosam veri cem  en ve böyle bilgilendirici bir met herkes okumalı tavsiye ederim ben defne

  2. Çevremizi temiz tutmak çevremizi kirletmemek ve çevremize çöp atmamak sağlığımız için ve çevremizin güzelliği için çok önemlidir gezmiş olduğumuz sokakların caddelerin farkların kirli olması bizi huzursuz edebilir kirli bir ortamda mutlu olamaz ve sevdiklerimizi de güzel vakit geçiririz bu sebeple çevremizi temiz tutmalı tüketmekte olduğumuzu ürünleri geri dönüşüm kutularına atmalı ve ortak kullanım alanlarını temiz tutarak sağlıklı düzenle ve çöpsüz bir ortamda yaşayabilme imkanı oluşturmalıyız

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.