Ders Notları

Aşağıdaki dörtlükten hareketle bilgilendirici bir metin yazınız.

8. Sınıf Türkçe Aşağıdaki dörtlükten hareketle bilgilendirici bir metin yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Aşağıdaki dörtlükten hareketle bilgilendirici bir metin yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


(…)
Sımsıcak dostluklar sevgiler varken
Savaşlar kinler öfkeler neden
Bırakıp gideceğiz bir gün
Dünya bu kadar güzelken


Cevap :

Sevgi Dolu Millet İsterim.

Toplumları bir arada tutan milletleri güçlü tutan en önemli faktörlerin başında sevgi ve dostluklar gelmektedir. Sevgi ve dostluklar büyük güzel kapıları açacaktır.

Günümüzde yapılan savaşlar, mücadeleler sürekli olarak insanlar arasında var olan ayrışmalar nedeniyle meydana gelmektedir. Bu ayrışmlar olduğu sürece sürekli olarak kırgınlıklar olacağından insanlar arasında bir mücadele olmaktadır. Bu güzel nimetlerin, bu güzel Dünyanın güzelliklerini görmeden yaşarız. Ancak bu güzellikleri görmemiz durumunda savaşlar mücadeleler ortadan kalkacaktır.

Sonuç olarak sevgi ve dostluklar dünya içerisinde var olan güzelliklerin anahtarıdır. bu anahtarla birlikte bütün güzel kapıları açabilir ve bu dünyada huzur ve mutluluk içerisinde yaşayabiliriz.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Dostlar bir bireyin sahip olacağı en kıymetli varlıklardır. Dostlarımız da aile bireylerimiz gibi bizim en yakınlarımız Iğdır. Sıkıldığımız zaman sevinçlerini paylaşmak istediğiniz zaman veya bir şeye ihtiyaç duyduğumuz zaman ilk arayacağımız dostlarımızdır. Çünkü dost demek güvenilir bireyler demektir. Dostlarımızın adaletli anlayışlı sevgili saygılı ve iyimser bireyler olması bizi mutlu eder ve dostluğumuz daki ilişkileri arttırır. Bir insanım edinebileceği dostlar binlerce Servetten ve mirastan daha kıymetlidir. Ayrıca dostlarımız la karşılaşabileceğimiz bir sorun karşısında olumlu ve ılımlı yaklaşmalı her insan ve her biri arasında olması gereken bu olayları sabırla karşılamalı ve çözüm yolunu konuşarak çözmeliyiz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.